Jak nagrać program z TV na dysk twardy?

Mam telewizor CRT oraz Cyfrowy Polsat. Chciałbym nagrywać to co jest w TV na dysk twardy PC. Jak mam to zrobić? Jakie programy użyć oraz jaki kabel?

Musisz mieć kartę telewizyjną lub kartę graficzną z wejściem/wyjściem VIVO.

Jeśli już ją będziesz miał/masz karte TV to sprawa jest już dziecinnie prosta, ponieważ wystarczy tylko podłączyć odpowiedni przewód do komputera (wejścia karty TV) i do telewizora. W komplecie z kartą dostaniesz odpowiedni program do tego co właśnie chcesz zrobić.

Sorki, że odświeżam ten dość stary temat, ale mam małe pytanko nie wymagające osobnego wątku :slight_smile:

Jeśli już mam wejście VIVO, to jaki kabel potrzebuję. Tzn. pod które wejście w TV muszę go podpiąć ? ( Mój TV to LCD )

I jeszcze jedno. Otóż nie wiem, czy w moim wypadku jest potrzeba kupna karty TV. Mam taką kartę graficzną: http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,39037/

Czy wejście, której na niej jest (HDTV lub video [tv-out]) to to samo, co VIVO ?

Pozdro

Tak się skład, iż mam karte graficzną GeForce 8600 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E), a Ty masz GeForce 8600 GTS Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E).

Tak więc, Twoja karta graficzna nie posiada VIVO. Więc, aby cieszyć się obrazem z TV na komputerze musisz kupić karte TV, np. Leadtek WinFast TV2000 XP Expert.

TV-out to wyjście. TV-in to wejście. VIVO to wejście i wyjście wideo.

HDTV oznacza w tym przypadku, że karta ma wyjście componentowe (a także S-Video i kompozytorowe), a być może (tego nie wiem na pewno) może transmitować obraz w wysokiej rozdzielczości.

P.S> Nie podpinaj się pod cudze tematy.