Jak nagrać ubuntu? CZy karta sieciowa jest kompatybilna

Czym się różni? Gparted teraz lepiej wygląda. Nie broń się prezentacją bo jakbyś chociaż przeczytał coś o tym osie nie pytał byś :

Chodzi o to że skoro już teraz nie masz żadnego samozaparcia żeby się czegoś nauczyć to później będziesz miał z tym systemem same schody…

O… btw ja nie muwie o Gparted tylko o partycjonowaniu podczas instalacji…

A partycjonowanie podczas instalacji odbywa się poprzez GParted właśnie, więc o nim mówisz.

Hah no dobra o nim.

To tak wcześniej podzieliłem partycje 2 ext3 tak jak napisałem i swap

użyj jako ma być na przestrzeń wymiany?

Tak

O to mi chodziło wielkie dzięki, a teraz pytanie w spr. graficznej mam gforce FX 5200 czy sterowniki same się zainstalują, czy musze je poszukać dodam, że jestem zielony w sprawie repozytori, i konsoli :stuck_out_tongue_winking_eye:

po instalacji wybierasz system :arrow: Administracja :arrow: sterowniki i powinno znaleść

No… niezły lipton.

Zainstalowałem ubuntu jak trzeba pytało czy uruchomić kompa, normalnie dobra dajek Ok wyciągam płytke i lipton żaden jak tam sie zwie Grub nie uruchamia tylko windows, proszę o pomoc. Bo nie chce teraz bawić się w kasowanie linuxa.

pewny jesteś że się zainstalował, spróbuj go przywrócić: http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=45073

To tak wiem że znowu lamerskie pytania.

Jak uruchomić konsole.

Dysk który mam wskazać to ten na którym mam ubuntu?

Chodzi o terminal?

Aplikacje :arrow: Akcesoria :arrow: Terminal

Nie można utworzyć katalogu i te polecenie sudo mkdir /mnt/root

sudo su

mkdir /mnt/root

Nadal się nie da.

W ostateczności jak się wkurze moge z lifeCD Gparted-em skasować partycje linuxa? Bez szkody dla kompa?

Oczywiście mówimy tu jeśli nie działa Grub

tak

Czyli, nic się nie da kasować linuxa?

jeszcze sprawdź w gparted czy się wogle zainstalował (użyte miejsce na dysku)

Jest sprawdziałem. A czy ponowna instalacja może się udać?

raczej tak

Czy moge zrobić to tak, że dam ponownie zainstaluj ubuntu i włoncze opcje żeby sformatowało te partycje?