Jak nagrać w Nero SVCD?

Maqm problemik,otóz chce nagrac jakis film…w Nero tylko ze jest on w formacie SVCD,po zaznaczeniu w NERO i odaniu pkazuje mi ze format jest nieporawny,wiec trzeba chyba a raczej napewno format zmienic,i teraz pytanie czym i jakim programem to zrobic,chodzi mi o to aby płyta nagrana ruszyła pozniej w DVD .

czy ktos moze wie jakim programem to zrobic,czyli zmienic format,do takiego aby mi nagrało sie a pozniej ruszyło qw DVD?

mozesz dokladniej opisac problem

Mam film,format tego filmu sciągniętego to SVCD,otwieram Nero i wskazuje,zaznaczam to do nagrania,ale wyskakuje mi okienko,ze foramt jest nie poroawny,wiec moje pytanie,brzmi czym i czy to jest konieczne zmienic format filmu,do zwykłego avi??

Chodzi mi o to aby po udanym nagraniu tego filmu,pozniej mozna było ogladnac,bez problemów w DVD,wiem ze DVD musi obśługiwac foramt odpowieni…jak to nagrać na płytę bez problemów???

Chyba prosciej nie da sie wytłumaczyc.

nie ma czegos takiego jak rozszerzenie svcd, pewnie masz film w formacie avi, aby zrobic svcd lub vcd w nero trzeba miec film w formacie mpg, mpeg

Do SVCD wystarczy zwykła płyta CD-R. Do zamiany formatu jest prosty program TMPGEnc ,Virtual Dub 1.5.10 ,DVDRip

W nero musisz wybrać “Utwórz Video CD”

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=1&t=51

http://divx.pl/

PS

Virtual Dub do zwyłego avi bez kompresji a potem TMPGEnc do video cd-pal

looolll,własnie o to mi chodziło,sory bo ja wprowadziłem w bład…juz mi sie pop… :x raz z upału a dwa przez to ze siedze od godziny i sie mecze z tym.Mogłbys napisać dokałdnie jak to nagrać??

jakie jest rozszerzenie tego pliku filmowego?

Opisze jak to zrobić programem TMPGEnc,ponieważ owy program jest dużo prostszy w obsłudze i przekonwertuje Ci film na format VCD,który pójdzie Ci w stacjonarnym DVD,a co za tym idzie,NERO nie będzie musiało tego robić.

Więc : Jak już ściągniesz powyższy program,to rzecz jasna otwierasz go,wybierasz VCD > PAL,klikasz Dalej,wybierasz film,który chcesz przekonwertować,idziesz dalej,w kolejnym oknie nie musisz nic zmieniać,chyba,ze potrzebujesz…idziesz dalej,wybierasz gdzie ma zostać zapisany przekonwertowany już film…Klikasz bodajże dalej i powinna zacząć się konwersja…

Tak przerobiony film,bez problemu zapiszesz na płytce. Pamiętaj,żeby w nero wybrać opcję zapisu płyty VCD…

To chyba wszystko…jak będziesz miał pytania to pisz. Jeśli zrobisz jak trzeba to powiedz jak wyszło :wink:

Pozdrawiam!!

a napisy i dzwięk ?

Myślałem,że napisy masz wgrane w film…w przeciwnym wypadku,to będą większe kłopoty :frowning:

Dźwięk będzie OK.

Napisów nie ma bo to jest Dubinng.

No to niema problemów! !!

Pozdrawiam!

Jak nagram,to dam znac,tylko ze nie wiem kiedy to bedzie. :? :roll:

Podłączę się pod ten temat bo mam to samo zagadnienie na tapecie. Nagrałem wg. instrukcji i pojawiają się kolorowe kafle, tak jak w DivX-ie gdy jest problem z kodekiem. DVD długo wczytuje i tnie się.Od czego to jest uzależnione ??

Hmmm…raczej od jakości w jakiej był nagrany film przed konwersją…Możesz również popatrzeć w ustawieniach TMPGEnc.

Zobaczymy co powie Krzysiek.

Hmmm…raczej od jakości w jakiej był nagrany film przed konwersją…Możesz również popatrzeć w ustawieniach TMPGEnc.

Zobaczymy co powie Krzysiek.

No i temat wraca,po całotygodniowej zabawie chyba dostane świra do głowy :o ,czy aby nagrać,plik avi to muszę koniecznie konwersję filmu do mpeg zrobic???

Próbowąłem nagrac avi w Nwero,ruszyło,ale prędkosc nagrywania była taka ze szczęka opada,1 % nagrał mi sie w ciągu 15 minut… :o

Ma ktos jakies sposoby na to??

To nie była prędkość nagrywania,lecz konwersji do formatu mpeg… Według mnie szybciej przekonwertujesz programem TMPGEnc,a potem wystarczy nagrać w nero opcją do nagrywania VCD.

pozdrawiam!

Tylko ze w TMPGEnc znowu wiesza mi sie przy starcie konwersji… :?

Procek nie ten…nie ma jakiegos podobnego programu ale radzącego sobie szybciej? :?

Jakieś programy są,ale ja osobiście nie znam. Możesz spróbować coś z tego co proponował na początku Phylby,lub ściągnąć inną wersję TMPGEnc.

Ja jednak najbardziej proponowałbym Ci zostawić konwersję w nero na noc.