Jak nagrać win8 na płytę

Witam serdecznioe.

Kupiłem sobie laptopa hp 17-e020dx z windows 8.

Chciałbym jednak nagrać go na płytę gdyż dysk twardy nie posiada partycji, które chciałbym utworzyć.

Jest tylko partycja recovery z którą nie wiem co zrobić.

Bardzo proszę o pomoc

A co na ten temat napisali w instrukcji obsługi?

Dobre pytanie. Jedyną instrukcję jaką dostałem zajmuje kilka stron i w dodatku jest po angielsku :slight_smile:

Ale system normalnie działa? Bo przecież jak kupiłeś laptopa z systemem to musi być on zainstalowany i działać? Jeśli nie działa to na tej partycji recorvery masz kopie systemu Windows 8 utworzoną przez HP i nie wolno jej modyfikować, usuwać ani nic tylko po włączeniu komputera kombinacją klawiszy włączasz program do przywracania systemu z tej ukrytej partycji. 

Tak tak rozumniem. System działa świetnie. Tylko chciałbym podzielić dysk na partycje gdyż w tej chwili jest jedna o pojemności 700 Gb + reszta na której jest recovery.

Musiałbym mieć systyem na płycie aby odpalić instalatora i zrobić podział a także zainstalować na nowo ósemke prawda? Zdaje się że tak robiło się to w XP.

Od czasów visty operacje na partycjach można wykonywać z poziomu systemu - w zarządzanie dyskami bez utraty danych. Zmniejszasz najpierw dysk c, powstaje wolne miejsce, z którego tworzysz nową partycje lub powiekszasz obecną.

Nie miałem o tym pojęcia. Gdzie dokładnie znajdę te narzędzie do zarządzania dyskami??

W panelu sterowania wpisz w wyszukiwarce po prawej.

Super dziękuje. Jest pozycja “utwórz nową pule lub miejsce do magazynowania”. Będę postępował zgodnie z instrukcjami systemu. Mam tylko nadzieję że nie skaszanie sobie lapka :))

W dokładnie tym narzędziu wyskakuje ci taki komunikat? 0e4c23f26570d92em.jpg

A ile masz zajęte na tym dysku C i jaką ma pojemność?

mam 620 wolnego miejsca na c. Myslałem aby ta partycja nie była większa niż 150Gb

Więc spróbuj kliknąć prawym na dysk C, Zmniejsz wolumin i w polu “Wprowadź ilość miejsca do zmniejszenia (MB)” wpisz 450000.

Całkowity rozmiar p[o zmniejszeniu 0. Dziwne prawda

Jak możesz wrzuć screen okna zarządzanie dyskami oraz tego okienka zmniejszania dysku, zobaczę dokładnie wtedy jak to wygląda. Screen wrzucisz na dowolny hosting grafik lub forumową galerię.

Jest już w forumowej galerii, “podział partycji”

Faktycznie, coś blokuje zmniejszenie partycji. Ale zrób może defragmentację dysku najlepiej zewnętrznym programem, np. defraggler http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler,Program,Windows,13314.html i wtedy próbuj ponownie zmniejszać tą partycje C.

Ok. Tak zrobię, a tymczasem wielkie dzięki za poświęcony czas i odezwę się jak to ogarne. Pozdrawiam

Ostatnio robiłem coś takiego. Do tego windowsowego narzędzia nie mam specjalnie przekonania, więc zdefragmentowałem partycję, a resztę zrobiłem z poziomu GParted.