Jak nagrać Windows Vista Basic na płytę?

Mam laptopa Samsung i Windowsa Vistę Basic. Komputer mam od jakiegoś miesiąca. Facet w sklepie powiedział, żę należy zgrać na płytę, jednak ja nie wiem jak mam to zrobić. Przy każdym uruchomieniu komputera pojawia mi się od Samsung Recovery, aby utworzyć kopię zapasową plików, ale czy tam też będzie kopia systemu? Proszę o pomoc. Z gódy dzieki

Tak, będzie.

A czy jest inny sposób, żeby zgrać tylko sama Viste?/jeśli tak to jaki i jak to zrobić?

O ile sie nie myle to nie. Dostaniesz równiez ten caly crapware… Ale potem taká nagraná plytke mozna odchudzic programem nlite i cieszyc sie samá vistá #-o :wink:

Wystarczy wykonywac plecenia tego kreatora kopii zapasowych.

ee:(ale ja jestem ciemna w tych sprawach;/ co to jest crapware? i mam to zoribc przez ten kreator Samsung tak?może opisze mi ktoś dokładnie co ja mam robić po kolei choć tak ogólnie:(w sumie to wolałabym troszke bardziej rozwinięte:(

Zrób sobie Recovery DVD przy użyciu oprogramowania, które masz w laptopie.

Crapware to są wszystkie triale, Office, jakiś pakiet zabezpieczający, masę oprogramowania producenta , które na dobrą sprawę jest bezużyteczne i jedyne co robi to spowalnia sprzęt. Można się tego pozbyć.

Czyli przy pomocy kreatora?ale jak chciałam robić przez ten Samsung Recovery to to by mi zajęło 44 GB i jak bym miala to zgrać? na płyte jedną się przecież nie zmieści…

Bo pewnie masz zaznaczoną opcję wykonania Backupu całej partycji na innym dysku, powinnaś poszukać opcji wykonania Recovery DVD, poszukaj w instrukcji laptopa, lub na stronach producenta, na pewno są odpowiednie informacje.

w instrukcji nie ma nic na ten temat, mam jedynie taka kartke z przywracaniem systemu bez pomocy dysku nośnik odzyskiwania systemu (CD/DVD). A na stronie producenta nic nie znalazłam.

Podaj model tego laptopa.

Samsung R519-XA07