Jak nagrac Windows Vista na płytę?


(Paula502) #1

witam,

kupiłam laptopa i panowie w sklepie kazali mi nagrac windowsa viste na płytę, jak to zrobic? nie dostalam żadnej płyty z oryginalnym windowsem, był tylko wgrany.


(Blady2012) #2

Jeśli nie dostałaś płytki, to pewnie masz ukrytą partycję Recovery, natomiast pod spodem laptopa powinieneś mieć certyfikat autentyczności z kluczem produktu. Jeśli go niema to może znaczyć, że wgrali ci pirata. Partycji Recovery na płytkę raczej nie nagrasz, bo to tylko kopia zapasowa zainstalowanego systemu. Nie polecam korzystać z niej, gdyż przeważnie jest na niej zainstalowanych pełno różnych śmieci producenta. Możesz więc zamówić nośnik dvd z systemem u MS albo zakupić nowy system


(Semtex) #3

Niekoniecznie,wielu producentów załącza oprogramowanie typu Recovery Menadżer,pozwalające stworzyć obraz systemu po zainstalowaniu i w razie kłopotów przy przygotowanych w ten sposób płytach DVD można w ok.30 min przywrócić system,najlepszym wyjściem jest:wyczyszczenie systemu ze zbędnych śmieci,zainstalowanie swoich programów,wykonanie optymalizacji i stworzenie Recovery DVD.Możesz podać producenta Swojego sprzętu,zobaczymy co się da zrobić.


(Chillout) #4

Jaki laptop? Nie ma instrukcji do laptopa?


(Marcinch7) #5

Przy pierwszym uruchomieniu powinno się pojawić "okienko" z możliwością nagrania, jeśli nie - powinna być taka opcja w oprogramowaniu od producenta.

@all - Ludzie zwracajcie uwagę na płeć, który to już raz widzę, że do kobiety zwraca się ktoś: "dostałeś" itd.


(Paula502) #6

laptop acer aspire 5535

komputer ma jakies 3miesiace, wiec pierwsze wlaczenie bylo juz dawno :lol:


(Semtex) #7

W Acer jest dołączone oprogramowanie "Acer eRecovery" przy jego użyciu możesz stworzyć płyty z obrazem systemu,pytanie jest takie czy po takim czasie jest to nadal możliwe ?? Potrzebne są przeważnie dwie płyty DVD,lepiej kup 4.Kreator powinien poprowadzić Cię za rękę,proces jest długi,więc nie panikuj.Laptop musi być podłączony do zasilania.


(roobal) #8

Tak jest to możliwe, ponieważ producent w swoim programie oferuje możliwość nagrania obrazu z ukrytej partycji o etykiecie Recovery z ustawieniami fabrycznymi. W przypadku Visty program Acer eRecovery Management oferuje również stworzenie własnego obrazu partycji z obecnym stanem systemu. Wczoraj miałem okazję instalować Windows 7 z ukrytej partycji na laptopie Acera i w przypadku Windows 7 producent w swoim programie oferuje tylko i wyłącznie nagranie obrazu z ukrytej partycji o etykiecie Recovery, czyli tylko i wyłącznie z ustawieniami fabrycznymi.

Potwierdzam, w przypadku Visty obraz partycji o etykiecie Recoery zajmuje przeważnie 2 płyty DVD oraz jedną płytę DVD ze sterownikami, jeśli takową chcesz stworzyć. W przypadku Windows 7, potrzeba już 3 płyt DVD na sam system i jednej płyty na same sterowniki, jeśli takową chce się wykonać.

Dokładnie, kreator dokładnie określa wszystkie czynności, cała operacja tworzenia płyt przywracania (ReceveryCD) trwa dość długo ok. 2h, ponieważ płyty po nagraniu są dodatkowo weryfikowane.

Pozdrawiam!