Jak nagrac Windows Xp Portable & Vista

Mam takie pytanie chciałbym zainstalowac Windows w wersji portable zeby odpalal sie z dysku bez instalacji zebym miał czytnik wolny do wgrywania np gier i programów z góry dzieki za pomoc.

Wersji Portable Windows nie ma jako takiej :slight_smile: Jest za to LiveCD które można stworzyć samemu za pomocą programu PE Builder http://www.nu2.nu/pebuilder/ z płytki instalacyjnej systemu windows utworzy Ci .iso które będzie po nagraniu na płytę systemem live CD.

Jest wiele aplikacji które można umieścić na tym obrazie (każda ma osobną instrukcję instalacji) jednak nie ma żadnych gwarancji, że to wszystko będzie działać zawsze tak jak chcesz :] Są też podobno jakieś skrypty które to iso mogą zainstalować na kluczu USB, ale mi się nigdy nie chciało aż tyle kombinacji robić. Pozdrawiam i życzę powodzenia (w przebijaniu się przez instrukcje :wink: najlepiej na początek nagrywać sobie próbne wersje na CD-RW :slight_smile: )

aha, bym zapomniał, system taki oferuje ograniczoną funkcjonalność, czyli gry itp odpadają, to livecd jest nastawione raczej na ratowanie danych itp.

Dzieki za pomoc ale juz mi nie jest potrzebna wersja portable tego systemu poniewaz juz umiem zainstalowac Windows XP na Swoim Laptopie z Vista wiec temat uwazam za zamkniety