Jak najlepiej chronić mojego PC

elo mam pytanie:

obecnie posiadam avasta pro i zonealarm security suite:P mam pytanie w zwiąku z ochroną mojego PC

czy te programy wystarczą aby dobrze chroniły moich danych?

PS prosze o jakieś porady dotyczące konfiguracji ustawień w tych programach :stuck_out_tongue: bo kolega mi opowiadał dzisiaj że wystarczy tylko adres IP i może robić z moim PC co chce… (nie może tylko przeinstalować WIN) noi sie przestraszyłem troche:P czy można przez IP sie włamać?

pozdro marcin

Można, ale ten twój kolega to na pewno też taki haker, że nic nie umie. :smiley: Na pewno się chwali. :stuck_out_tongue:

“Chip” parę miesięcy temu ogłosił konkurs z nagrodami dla tych, którzy się włamią na komputer z Windows XP SP 2 z włączoną zaporą systemową (więcej zabezpieczeń nie było). Podał tylko IP właśnie oraz informacje nt. tego, kto ten komputer obsługuje (można było się do tej osoby dodzwonić; nie była świadoma uczestnictwa w eksperymencie). Nikt się nie włamał.

jak tak boisz się o dane to znaczy że są ważne, jak ważne to i drogie, jak drogie to kup sprzętowy firewall, i co kilka dni na noc puszczaj jakąś mieszankę(ja robiłem skana 5 av - NOD32,WBA32, Avira, Avast, Norton), jak coś nie zostanie wykryte przez to… to raczej nie zostanie wykryte przez nic… dopiero później jak pojawi się w updatach;)