Jak najlepiej podzielić internet LTE na sieć lokalną?

Witam!

Mam nową kartę do internetu z Play (100GB +1Mb)

Chcę zmienić aktualny internet kablowy z Netii aby zmniejszyć rachunki.

Szukam routera z miejscem na kartę SIM, lub kombinację modemu pod USB wpiętego w router z takim wejściem.

Możecie polecić konkretne urządzenie, rozwiązanie?

Zależy mi na tym, aby nie było drogie…

To - niestety nie są tanie rzeczy, przykładowo Dlink DWR-921 - to koszt około 450 zł; nieco taniej (i moim zdaniem lepiej) można kupić używany router Huawei B315. Za około 100 zł można już kupić DWR-116 - ale tu jeszcze dojdzie ci koszt modemu USB - kolejne 100-200 zł.

 

Dużo zależy od tego, jakim budżetem dysponujesz - no i co chcesz osiągnąć finalnie.

 

Tak na marginesie - przeczytałeś uważnie umowę z Play ? Coś mi się obiło o uszy, że te 100 GB to tylko na 30 dni, a potem może być nieciekawie…

 

Przede wszystkim pytania:
Ile komputerów chcesz pod to podpiąć?

Czy wszystkie maja działać po Wi-Fi, czy część po kablu?

Na jak dużej powierzchni ma ta sieć działać?

 

Bez odpowiedzi na te pytania ciężko będzie dobrać Ci sprzęt, ponieważ jeżeli mają to być dwa laptopy w dwu pokojowym mieszkaniu, to spokojnie można to zrobić sprzętem za ok 100 zł (używanym), jeśli natomiast będziesz chciał podpiąć część komputerów po kablu, to będziesz już potrzebował dużo droższej zabawki. Odpowiedz więc najpierw na powyższe pytania, wtedy poznamy Twoje potrzeby a nie tylko chęci :slight_smile:

 

Witam,

może jakiś router z OpenWRT z USB i modem LTE??

W nowych umowach PLAY LTE jest tak, iż po przesłaniu 100GB przycina prędkość na 1Mb/s

100% racji ale ja bym tu dołożył jeszcze antenę zewnętrzna bo może zasięg być słaby w mieszkaniu

OK

głównie będą działać dwa komputery w biurze po kablu + drukarka sieciowa, ale myślę, aby pociągnąć jeszcze kabel do magazynu

  • jakieś 80m.

Zasięg LTE chyba dobry (przynajmniej na telefonie) - obrzeża poznania.

mam kilka routerów z wejściem USB, dlatego najbardziej skłaniam się do zakupu modemu USB,

bo widzę, że dedykowane urządzenia są raczej drogie :frowning:

Widziałem pozytywne opinie o modemach Huawei więc na takie zapoluję na aukcjach :wink:

 

Posiadam DWR-116 +  Huawei 3372 i  problemów nie zaobserwowałem.