Jak najlepiej robić kopie bazy

(Seol1982) #1

Jak najprościej i bezpiecznie robić sobie kopie bazy. Robiłem kilka razy wordpressem, bo dokładnie chodzi mi o kopie bazy w wp, ale często przy ładowaniu błędy i problemy wychodzą. Podobno my adminem można ale nie mam pojęcia jak to robić. Nie znam się praktycznie na MySQL. Chcę tylko sobie zabezpieczać bazy danych.

(Pavobe Reg) #2

W phpmyAdmin, w nim masz opcję eksportowania do pliku.

(Seol1982) #3

A do jakiego "formatu" SQL?? xml? Latex?

z kompresją czy lepiej bez kompresji? Z jednej strony kompresja może powodować błędy!? Z drugiej wiele hostingów ma ograniczenie wielkości pliku.

Jakieś ważne opcje trzeba zaznaczyć, odznaczyć? Sporo tam ich.

Chodzi mi o to, żeby to były pewne kopie, bo sam potem nie naprawię błędów.

(Pavobe Reg) #4

Gdybym ja robił pełną kopię, to nic bym nie zmieniał, czyli eksport całej bazy metodą insert + zapis do pliku sql.

Jednak na DB aż tak bardzo się nie znam. Poczekaj na obeznanych.

(Seol1982) #5

Krzaczki się robią tzn ?? nie wiem jak to dopasować, żeby grało. Niby wordpress jest na UTF-8 ale i tak jak przy imporcie daje UTF-8 To wychodzą pytajniki zamiast polskich znaków

(Pavobe Reg) #6

Kodowanie... temat często wałkowany, nikt nie potrafi tego dobrze zrobić (ja też :wink:). Użyj wyszukiwarki, dziesiątki takich tematów, na pewno coś znajdziesz.

(Remek Dobrowolski) #7

mysqldump -h nazwahosta -u nazwa_użytkownika (root) -p hasło nazwa_bazy_danych > nazwa_bazy_danych_backup.sql

• powyższe polecenie pobiera wszystkie dane z bazy i zapisuje do pliku (nie musisz się obawiać o dane niepełne lub już nieaktualne).

Pozdrawiam.

(Airborn) #8

to najlepsze rozwiązanie, ale trzeba mieć dostęp do konta poprzez ssh, a praktyka pokazuje, że wśród osób tutaj piszących to rzadkość :wink: