Jak najlepiej spakować pliki?

W jaki sposób i jakim programem mogę pakować pliki tak aby po spakowaniu zajmowały jak najmniej miejsca?

Polecam darmowy program o nazwie 7-Zip. Aby uzyskać wysoki stopień kompresji, wybierz kompresję Najlepszą albo Ultra, a jako wyjściowy format archiwum - 7z.

Program kgb archiwer. Z kilku gigabajtó potrafi zrobić kilka kilobajtów. Jedyna wada to czas kompresji/dekompresji na mocnym sprzęcie trwa to kilka godzin.

Użyj PeaZip i jego sztandarowego formatu kompresji PAQ.

Najmocniejszym kompresorem na świecie jest PAQ. http://en.wikipedia.org/wiki/PAQ

Kompresor ten stworzony został do wygrywania benchmarków kompresji; archiwów raz stworzonych nie można modyfikować, dekompresja zabiera tyle samo czasu i pamięci RAM co kompresja, rozpakowywać można tylko tą samą wersją PAQ którą się pakowało.

Polecany jest on raczej maniakom kompresji.

Wersje PAQ1, PAQ5 i PAQ8 są wspierane przez PeaZipa.

Ja polecę pliki *.uha , a do tych plików WinUha

siema mam pytanie czy mógłby mi ktoś wytłumaczys jak spakoweć pliki winarem zeby gra zajmująca 6 GB wlazła na płytke 4.7GB?? prosze o pomoc. :?: :frowning:

matrx2009 , winrarem nie da rady. Spakuj WinUHA. Musisz w opcjach ustawić najlepszą kompresję plików.

P.S.

A gdzie oryginalny nośnik z grą?

P.S. 2

Nie podpinaj się, tylko zakładaj swój temat.

Polecam również jeszcze, z którego korzysta między innymi wspomniany wyżej 7zip :arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/LZMA.

Pozdrawiam!

matrx2009 , master_zonk6 , roobal , czy aby na pewno pakowanie gry (lub innego programu) ma w tym przypadku sens? Skoro oryginalnie gra zajmuje 6 GB i choć po spakowaniu pewnie zmieści się na jednowarstwowej płycie DVD (4,7 GB) to nie będzie do plików wchodzących w skład gry bezpośredniego dostępu - przed uruchomieniem/zainstalowaniem trzeba będzie ją rozpakować, zamontować jej obraz lub ewentualnie wypalić ponownie na płytę 9 GB i dopiero uruchomić.

Czyli najlepiej jest się zaopatrzyć w płytkę dwuwarstwową i na takiej płytce nagrać tą grę.

Skąd taka pewność? Nie wiesz nawet co to za gra, jakie dane zawiera. Możliwe, że spakuje się WinRarem bez problemu.

PS. matrx2009 , nie podpinaj się pod stare posty. No i wiesz, że licencja na daną grę/program może zabraniać jej kopiowania?

wie ktoś w jaki sposób morzna spakować plik za pomocą programu winuch prosz o pomoc :frowning: