Jak najlepiej udostępnić dużo liczbę zdjęć dla zamkniętej grupy użytkowników?

Jak w temacie: Jak najlepiej udostępnić dużo liczbę zdjęć dla zamkniętej grupy użytkowników? Najlepiej aby była opcja galerii.

Za duża liczbę przyjmuję coś z rzędu 10-30GB

Dysk Google?

Zapomniałem w sumie o google drive. Właśnie testuje i pierwsze co widzę to długi czas ładowania się podglądu, ale to mniejszy problem. Podgląd pliku też jest kiepski jakościowo.

Google ma wbudowane automatyczne filtry regulujące bandwidth jeżeli parę osób by chciało pobrać ten sam plik. Tutaj jest szansa, że będą uprzykrzać życie, ale jest to jakaś opcja

W sumie to to samo, ale może Zdjęcia Google? Jest jeszcze Dropbox czy inne chmury, ale Google wychodzi chyba najtaniej.

Hmm, :wink: Co Alphabet posiądzie… :wink:

Zależy za jaką pojemność. Ale do 100GB faktycznie.

Rozważałem użycie własnego synology ale nie wiem jak wyjdzie w praktyce lub wykupionego i tak hostingu, gdzie mam nielimitowany transfer. I dać to po prostu po https z basic access.

Jak duża jest grupa użytkowników? Bardziej 1-5 czy 1000-2000?

Wypróbowałbym Dropbox, z tego co piszą nie ma restrykcji odnośnie jakości

Zawsze można też postawić sobie OwnCloud z wtyczką galerii

https://doc.owncloud.org/server/9.0/user_manual/files/gallery_app.html

A Google ma? Można przecież wrzucić zdjęcia w pełnej jakości zarówno do Drive, jak i do Photos. Dropbox wyszedłby znacznie drożej.

Google ma ale przycina na jakości. Drobpox z tego co rozumiem nic nie zmienia względem oryginału. Trzeba sprawdzić czy tak jest w praktyce.

Z tego co wiem i sam korzystałem, można wrzucać zdjęcia w pełnej jakości zarówno do Drive, jak i Photos, jak napisałem wyżej.

~60-100