Jak najlepiej ustawić plik wymiany?

Wiem, że ten temat już nie raz był poruszany i omawiany ale spędziłem sporo czasu by znależć coś własciwego i sprawdzonego. Jednak zebrane informacje są zbyt rozbierzne by coś wybrać…

Zatem : jak najlepiej ustawić plik wymiany ?

System XP PRO

FAT 32

PAMIĘĆ RAMM od 1024 ale zaraz będzie 2 Gb.

I tu jest problem…bo jak ustawić plik stronicowania dla 1 Gb a jak dla 2 Gb, by system chodził optymalnie i szybko …

Poradżcie bo zebrane w necie wartości są zadziwająco różne…

System pracuje na dość cięzkich aplikacjach…

Gdzie umieścić pagefile itd…

Stały plik wymiany min/max na początek 200 MB i obserwować jak system i aplikacje nie będą krzyczeć, to tak zostawić.

a jakieś sugestie co do zmian w ustawieniach biosu itd ? może trzeba a nic nie wiem o tym ?

Nic w tym przypadku w biosie nie musisz zmieniać.

Zawsze jak w Windows chciałem zaznaczyć “Bez pliku stronicowania” to wyskakiwał komunikat że system może chcodzić niestabilnie lub wręcz wcale się nie uruchomić… a teraz ostatnio niespodzianka: Zaznaczyłem to i OK, i restart… i w menadżerze jest wskazane że używa 500Mb (mam 1Gb ramu) Maksymalnie udało mi się dociągnąć do 850 paru, ale wtedy wyskakiwał dymek że systemowi brakuje pamięci wirtualnej. Jednak dymek zamknąłem i nic złego w systemie dziać się nie dzieje, a do niedawna myślałem że winda bez Swapu nie użyje…

A czy moglibyście jeszcze napisać jak się ustawia ten plik stronicowania ?

Mam 1GB ramu i może tez bym coś potestował?

Pełna wersja: Plik wymiany

A jak najlepiej ustawić jeśli jest 1GB Ramu?

Ustaw ma na sztywno 512 mega - powinno być dobrze…

Witam ponownie

Dalej nie wiem jak mam to ustawić>

teraz mam :

Rozmiar początkowy 768 MB

Rozmiar maksymalny 1536 MB

Jak mam to ustawić żeby było dobrze (być może lepiej) jeśli mam w komputerze 1024 MB RAM-u. ??

Nie ma tutaj reguły, metoda prób i błędów i zdania w tej kwestii są podzielone.

Ustaw oba parametry na 500 MB i testuj kompa - zasada jest taka czym niższa wartość pliku wymiany, to teoretycznie komp powinien być szybszy ponieważ korzysta z szybszej pamięci stałej, a tak to system ma dziwną mentalność korzystania z tej wolniejszej pamięci dyskowej (pliku wymiany).