Jak najlepiej zabezpieczyć komputer?

Moje zdanie na temat kodeków jest tak pomiędzy opinią jaką napisał laszjwrz a opinią Łukash a.

Najlepiej by było faktycznie samemu dobierać najodpowiedniejsze kodeki do formatów jakie chcemy odtwarzać zamiast instalować paczkę z kodekami których nigdy nie użyjemy choć większość ludzi chce mieć możliwość odtwarzania wszystkiego bez wyjątków a w moim przypadku jest to po prostu konieczność (ze względu na pracę).

Natomiast paczkę Mega polecam dlatego że choć faktycznie wiele formatów można odtwarzać na ffdshow to nie jest to najlepszy kodek - jest dość spory przez co bardziej obciąża komputer podczas odtwarzania niż odpowiednio dobrany kodek wyspecjalizowany (oczywiście są wyjątki od tej reguły) i lepiej jest używać ffdshow tylko gdy nie ma lepszego kodeka dla danego formatu.

Właśnie z tego powodu w LiveUpdate ALLa jest aż tyle kodeków, jest też tam ffdshow ale używany jest tylko gdy jest to konieczne i z tego co mi wiadomo planują w przyszłości pozbyć się go w ogóle zastępując wyspecjalizowanymi.

Oczywiście to jest moje zdanie i każdy oceni z jakich kodeków woli korzystać.

Jeszcze w temacie muszę napisać że odradzam instalowanie RealPlayera bo powoduje on problemy z plikami rmvb w innych odtwarzaczach, znacznie lepszy jest alternatywny Real Alternative.

Każdy ma własne zdanie i to je tylko wspiera swoimi wypowiedziami :stuck_out_tongue:

Nie poleciłbym ci Avasta, ma on ogrom fp (tzn dużo czystych plików jest wg niego wirusem), natomiast poleciłbym ci cały pakiet comodo. Nie dość, że ma on najlepszy firewall na rynku, to antywirus nie odstaje od innych. Ma bardzo obszerną bazę wirusów i do tego niską ilość fp.

Ja poleciłbym ci google chrome. Jest ona najszybszą przeglądarką, niestety jako nowość nie posiada tylu bajerów co opera. Twój wybór opera, czy chrome reszta odpada na starcie ;]

Lepszego nie znajdziesz ;], ale żeby cię nie wprowadzić w błąd aqq ma reklamy jednak mało rzucające się w oczy ;]

Daj lapowi odpocząć, nie może łazić 24/7. Jeśli natomiast non stop leży podłączony do gniazdka wyjmij baterię bo szybko się zużyje. Defragmentację wykonuje się raz na jakiś czas. Ew po zmianach w programach czy w systemie. (od samego użytkowania dysk nie potrzebuje tak częstej defragmentacji, jeśli będziesz to robić dziennie odczujesz po roku czy dwóch mocne zużycie dysku.

Tego nie skomentuję bo nie używam i nie odczuwam potrzeby używania tego typu odprogramowania.

No z tym akurat się zgodzę, jednak tak jak w wypadku defragmentacji niezbyt często. Mając pakiet Comodo skan malwarebytes co 2tygodnie tak samo jak defragmentacja w zupełności by wystarczyły ;]

K-Little Kodek pack znajdziesz go na dp, nic więcej nie będzie ci potrzebne ;]

“Nie dość, że ma on najlepszy firewall na rynku”

Najlepszy jest tylko w testach Matouska…a przy tym trzeba dodać, że Comodo i laboratorium Matouska są powiązani organizacyjnie, personalnie i finansowo przez firmę DIFINEX. Wystarczy spojrzeć na sygnaturkę pod nagłówkiem “Introduction to Firewall Leak-testing”

by Carsten Fischer - Director of Product Marketing, Comodo

& David Matoušek – Analyst, DIFINEX LTD

http://www.matousec.com/info/articles/i … esting.php

Test Matouska już od 1,5 roku nie jest testem zapór, ale testem ochrony proaktywnej czyli zawartych w tych zaporach modułów HIPS lub blokerów behawioralnych i tak naprawdę tylko testuje pod tym kątem, a nie pod kątem kontroli ruchu sieciowego. Dlatego też od tego momentu wiele samodzielnych zapór (bez tych modułów) nie jest notowanych w tym zestawieniu. Oliwy do ognia dolało zdyskwalifikowanie Online Armor w tych testach i usunięcie programów tej firmy (nota bene bardzo wysoko wcześniej notowanych) z aktualnych zestawień (wyniki OA można zobaczyć w testach archiwalnych).

Łukash, dlaczego podkreśliłeś “darmową”? Doszliśmy do porozumienia, każdy jak wygodnie, tak i tak nie jest ŹLE :slight_smile:

Co do wiarygodności testów Motuseka… Macie jakieś świeże testy firewalli?

____

OK, już wiem o co chodziło z darmową. Nigdy w życiu bym nie wysłał smsa po kodeki :slight_smile:

A niby dlaczego tak sądzisz…U mnie OM-Counter pokazuje w tym czasie czas pracy 46:25:48… i nic złego sie nie dzieje…laptop od 3 lat tak chodzi… średni czas jego pracy to około 20-16 godzin… Tylko czasami trzeba restart zrobic (cóż taka natura XPeka ze nie nadaje sie do pracy non stop ;p ) ale to wina systemu a nie lapka

To zrób jakiś wiarygodny “test”.

O dziwo na testach na YT malware, których nie wykryje Comodo są skutecznie blokowane przez Defense + w odróżnieniu od takiego np. Avasta.

Pora się obudzić i nie spiskować tyle :slight_smile:

Morphiusz…mówisz o skuteczności HIPSa w Comodo, a nie skuteczności samej zapory…to dwie różne rzeczy. Co prawda są HIPSy dające możliwość konfiguracji i kontroli połączeń sieciowych, ale nie wnoszą pretensji, żeby je klasyfikować jako zapora. Nie wiem, o którym Avaście piszesz…o samym AV? Przecież to tylko antymalware i nie ma możliwości kontroli sieci.

Jeśli ktoś się ma budzić, to nie ja raczej…to nie żadne “teorie spiskowe”, ale fakty. Testy, które są sygnowane m.in. przez producenta zabezpieczeń, którego soft bierze w nich udział i na dodatek wygrywa, to nie są rzetelne testy i z góry rodzą podejrzenia o ich wiarygodność.