Jak najlepiej zrobić kopię zapasową przed przeinstalowaniem komputera?

Założyłem nowy temat, bo nie ogarniałem wcześniejszych porad. Chcę przeinstalować komputer i chce, żeby wszystkie moje dane (muzyka, zdjęcia, gry itp) były potem z powrotem na komputerze. Jakim programem najlepiej mam to zrobić, jak mam to zrobić??? Dodam, że nie mam jakiś dużych nośników pamięci, żeby przenieść na niego jakieś 300gb.

 

Z góry dzięki za pomoc :wink:

Najlepsza kopia to pełna kopia całego systemu.

 

Jak nie masz tyle miejsca, to polecam przejrzeć swoje dane i wyrzucić to co zbędne.

Co do gier to tylko instalacja od początku, save można przenieść.

Tak samo z wszelkimi programami - możesz przetestować Easy transfer, masz wbudowane w system.

a gdzie mogę znaleźć ten easy transfer?

start

Powiedz lepiej czy chcesz zrobić kopię całego systemu w obecnym stanie czy chcesz przeinstalować Windowsa i skopiować same pliki na inny dysk bo ja sam nie ogrniam o co Ci chodzi. W tym dziale: http://www.dobreprogramy.pl/Archiwizacja-danych,Programy,Windows,223.html masz programy, które służą do tworzenia kopii zapasowych plików i całych partycji. Programy są spod widnows i można tworzyć bootowalne wersje na CD/DVD dla przywracania całych partycji z systemem. Tego typu programy to np. Acronis True Image, EASEUS Todo Backup Free 7.5.

 

 

Przeprowadzając instalację uaktualniającą systemu Windows 7, można zachować swoje pliki, programy i ustawienia.

 

Uaktualnienie

Ta opcja powoduje zastąpienie aktualnie zainstalowanej wersji systemu Windows systemem Windows 7 i zachowanie na komputerze plików, ustawień i programów.

znaczy chce przeinstalować bo będę wymieniał trochę sprzętu(procesor, płyta główna, karta graficzna), można to dać pod uaktualnienie???

https://www.dropbox.com/plans

Starczy, że twoje dane bedą na inne partycji niż dysk C, tylko podczas instalacji musisz uważać, żeby nie ruszyć innej partycji. Formatujesz C i instalujesz nowy system, reszta danych jest nie naruszona.

Na nowym systemie gry i programy musisz zaisntalwoać od pocztku, aby pojawiły się odpowednie foldery i wpisy w rejestrze.

Savy z gier oraz potrzebne ci pliki skopiuj na inną partysje niż C.

Dane i hasła z przeglądarki można zachwać przez dodatek do niej lub program - zależy od przeglądarki.

LinuxManiak - to reklama na upload “300gb”?   Myślisz, że ktoś poświeci tyle czasu an upload 300 GB danych zwłaszcza jak ktoś ma np. niski upload?

 

Lepszym wyjściem jest pożyczyć od znajomego/kolegi dysk, zgrać dane tymczasowo

to nie reklama :wink:

jedna z wielu możliwości

pendrive, dvd, dysk zewnętrzny…

zawsze jest jakieś wyjście

Upload na domowym łączu większej ilości danych potrwał by za długo, ani to z sensem ani opłacalne

jak wszedłem w zarządzanie dyskami to pokazało mi się, że mam:

win7 ©:

i jeszcze jakiś WINRE, opis tego winre: zdrowy (system, aktywna, partycja podstawowa)

to mam rozumieć, że sam system jest na tym WINRE i że już nie muszę dzielić dysku na dodatkową partycję i jak przeinstaluję system to nic mi się nie usunie z tego dysku C, czy mam podzielić ten dysk na dodatkową pa®trycje? :wink:

 

ps: jak wchodzę w komputer to tam jest widoczny tylko dysk C, nie ma tam tego WINRE.

Cześć,

 

System masz na dysku C, WinRe to dodatkowa partycja tworzona, o ile dobrze pamiętam, domyślnie przy instalacji systemu Windows 7 na czystym dysku.

Jeżeli nie chcesz stracić danych przy reinstalacji systemu, to z dysku C musisz wydzielić nieco wolnego miejsca, utworzyć dodatkową partycję i na nią przenieść ważne dane.