Jak najprościej wyciszyć dysk? Pomocy


(Tofifik12) #1

Mam do was takie pytanie jak wyciszylibyście albo wyciszyliście swój dysk? Muszę coś zrobić ze swoim bo mi bardzo hałasuje. Dźwięk wydobywa się ze środka dysku moim zdaniem to głowica ale działa już tak ok 2 lat i nic się nie dzieje. Chciałem zrobić skrzynie bitumiczna ale mi to nie wyszło i dałem sobie spokój. Moje pytanie kieruje do was jak mógłbym wyciszyć hdd aby miał dobrą temperaturę i przede wszystkim żeby była upragniona cisza :slight_smile: Proszę nie pisać głupich postów kup nowy dysk itp jak bym miał fundusze to tak bym zrobił ale jest tak a nie inaczej...Proszę bardzo o pomoc :slight_smile:


(zaklik) #2

Poczytaj - http://www.pc-max.pl/?load=shownews&pid=310 - niestety trzeba troszke grosza wydac ale znow nie az tak duzo . Kiedys widzialem program do wyciszania pracy dysku (nazwy nie pamietam) ale to pierwsze rozwiazanie jest napewno skuteczniejsze .


(Tofifik12) #3

Ale ja muszę coś zrobić aby cały dysk wyciszyć :frowning: Wsadzić go w jakąś skrzynkę albo coś podobnego żeby nie słychać było hałasu jaki z niego się wydobywa. Są jakiś skrzynki ale trzeba mieć na to fundusz a jak w obecnej chwili nie posiadam kasy :frowning: I szukam innych rozwiązań bez wkładu finansowego :slight_smile:


(kamil_w) #4
  • gumowe mocowania, żeby obudowa nie drgała

  • defragmentacja dysku, żeby głowica nie skakała z miejsca na miejsce

  • może są jakieś programy do zmniejszania prędkości obrotów dysku?

  • skrzynki podwyższają temperaturę dysku


(Tofifik12) #5

Aktualnie dysk leży na gąbce i ma temp ok 31*C więc nie ma żadnych drgań, jak ktoś może podać nazwę jakiegoś programu do zmniejszenia obrotów to bardzo proszę i jakie będą tego efekty w pracy na komputerze? :slight_smile: Proszę podawać swoje pomysły jak wy byście sobie poradzili z tym :slight_smile:


(Crawd) #6

no niby jest program pod nazwą "sys tool" używam go i twierdzę że na jednym kompie działa a juz na drugim nie.Zainstaluj i sam sprawdź.Na moim co działa to dysk rzęził że nie dało sie wytrzymać po instalacji cisza.Tym programem nie tylko wyciszasz dysk :smiley:

instalujesz normalnie a później wykonujesz:

kopia ze strony:


(Tofifik12) #7

Robiłem tym programem ale to bardzo nie robi różnicy :frowning: