Jak najtaniej zadzwonić z Holandii do Polski


(Maksymilian) #1

Witam

Będąc w Holandii polecilibyście w jaką kartę operatora zaopatrzeć się by móc dzwonić po najniższych cenach oraz wysyłać smsy po najbardziej atrakcyjnych cenach do Polski ?

Czy decydując się na korzystanie z roomingu np w sieci Play w Holandii będzie to trafny wybór ?


(Ircopek) #2

W roaming smsy nie sa tanie. :stuck_out_tongue:


(Semtex) #3

Jeżeli jesteś w Holandii to polecam sieć "Lebara",koszt połączenia do Polski na stacjonarkę 8 euroct/min,jak dobrze pamiętam to taki sam koszt sms'a,starter kosztował chyba 10 Euro w tym 7,5 na rozmowy.Koszt połączenia na komórkę kosztuje ok 35 centów za minutę do Polski.


(Zbych ) #4

Lebara jest opłacalna tylko do dzwonienia na telefony stacjonarne do byłego "bloku wschodniego" (polska ,węgry czechy,słowacja itd,) a na komórki jest droższa od innych sieci , jeżeli bedziesz dzwonił czesto na komórki to sieć vodafone , za 10 euro kupujesz starter, całe 10 do wykozystania plus możesz dostać 5 euro jeżeli zarejestrujsz karte na stronie http://www.vodafone.nl , sms do wszyskich sieci na swiecie za free przez internet z bramki na stronie vodafona , za każde doładowanie minimum 10 euro dostajesz 1000 sms gratis z tela w tym 200 do wszyskich sieci na świecie i 800 do sieci vodafone nl , doładowanie od 1 do nieskonczoności mozna dokonać jedynie poprzez konto bankowe internetowe a najniżasza suma doładowania w "kiosku" to 20 euro. A no i karta po pierwszym doładowaniu na wet sumą 1 euro uzyskuje ważność na połaczenia wychodzące i przychodzące 1 rok od daty doładowania


(JNJN) #5

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN


(Maksymilian) #6

Może taniej wyjdzie dzwonić przez vop ( 12voip.com ) Łącząc się przez numer lokalny

Na stronie podane są numery lokalne do : Amsterdamu , Eindhoven , Rotterdamu , Utrechtu Czyli nie ma możliwości korzystać w innym mieście ? Jeżeli jest to która sieć oferuje najniższe stawki połączeń lokalnych ?

-- Dodane 14.09.2009 (Pn) 13:32 --

Zakupiłem starter ale okazało się że tylko 5 euro na koncie jest a nie 10 . P zarejestrowaniu karty i potwierdzeniu aktywacji poprzez kliknię ie w linka który przyszedł na maila , konto nie zwiększyło się o 5 euro . Po zalogowaniu się na zarejestrowany numer istnieje możliwość wysyłania wiadomosci tylko na holenderskie numery ( brak możliwosci wpisania innego numeru ) Po doładowaniu konta kwotą 20 euro żaden komunikat nie przyszedł ze można wysyłac za darmo te wiadomości . Rodzaj taryfy Tary to standardowa . Jak cieszyć się z posiadania wyzej opisanych przywilejów ?