Jak najwięcej mogę kręcić procesor AMD Athlon na płycie ASUS

Witam tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć ile mogę jeszcze podkrecić w biosie mam plytę główną ASUS M3N78-AM a procesor AMD Athlon 64x2 Dual podkreciłem za pomocą opcji manual w overclocking CPU Frequency dałem z 200 na 230 i to mi dało z 2,2GHZ na 2,54GHZ czy mogę sprawdzić jakimś programem ile będę mógl jeszcze zwiekszyć CPU Frequency chciałbym tak do 250 podkrecić procka max do 2,8GHZ , czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego ? , bo sie boje ze sie komputer się wyłączy i będę miał problemy z uruchomieniem;)) Da rade podkrecić do 2,8 mojego procka?

kowal3k ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Sprawdzisz to tylko poprzez testy.

1.Podkręcasz o trochę-np 20mhz

2.Testujesz w benchmarkach czy wszystko ładnie chodzi, nie ma zwiech, zawieszeń systemu, itp.

3.Sprawdzasz temperatury pod maksymalnym obciążeniem

a)Jeżeli w normie to patrz punkt 1

b)jeżeli temperatura jest za duża, bądź co gorsza komputer po podkręceniu się nie włącza to wyjmij baterie co spowoduje zresetowanie biosu

Optymalne temperatury dla twojego sprzętu sprawdź w google.

Jeżeli po podkręceniu system będzie niestabilny, albo będą działy się różne inne rzeczy, to należy obniżyć taktowanie.