Jak naładować baterię w telefonie Nokia 5130 XpressMusic?

Witam,

otóż posiadam ten telefon ze zepsutym wejściem na standardową ładowarkę - nie działa z mojej winy. Przez ponad dwa tygodnie używałem zastępczego telefonu, ale teraz, gdy otrzymałem komputer (też był zepsuty…) przypomniałem sobie, że możliwe (ponoć) jest ładowanie telefonu przez USB. Pytanie: w jaki sposób? Telefon przez te dwa tygodnie rozładował się całkowicie (nie chce się włączyć) i nie mogę nic zrobić w Nokia PC Suite.

Jakieś rady, pomysły?

Witam.

Podłącz telefon z odpalonym nokia siute (wystarczy ikonka w trayu) telefon powinien się naładować daj jej trochę czasu

Według opinii na forach przez USB tego modelu nie naładujesz.

Możesz kupić ładowarkę uniwersalną do baterii z telefonów.

Przykład z zakończonej aukcji:

Niedogodnością jest to, że trzeba baterię na kilka godzin wyjąć z telefonu - na czas ładowania.

Używałem 3 lata temu podobnej ładowarki tylko bez wyświetlacza LCD.Teraz jest postęp bo oprócz LCD jest automatyczna polaryzacja tak aby nie pomylić biegunów.

tosiekbu - mam cały czas, właśnie, poczekamy z godzinę, zobaczymy czy zaskoczy.

eddie71 - pierwszy raz o takim czymś słyszę, w sumie dobra rzecz, możliwe że zakupię, znaczy się, zakupię na pewno jeśli nie dojdę do ładu z baterią innymi sposobami.

Dzięki za odpowiedzi i rady, temat do zamknięcia czy też skasowania.

Pozdrawiam!

Jeszcze dopowiem w tym temacie że w instrukcjach do ładowarek usb jest napisane że ‘telefony Nokia które mają i złącze usb i okrągłe złącze dla ładowarki ładuje się tylko poprzez to okrągłe złącze a ładowanie przez złącze usb w nich nie działa’.

A jako ciekawostkę dodam jeszcze że w niektórych starszych telefonach (np. w moim Samsungu D880) jest tak że poprzez standardowy kabel usb do komunikacji z komputerem nie da się naładować baterii mimo ze po podłączeniu pokazuje niby ładowanie, da się to zrobić tylko kablem przeznaczonym do ładowania bo w którym zasilanie idzie na innych stykach niż w kablu usb do komunikacji.

Cześć,

sam siedziałem kiedyś w tym temacie. W Phoenix’ie możesz znaleźć funkcję USB Charging - ale w telefonach S40v5 nie działa ta funkcja. Odniosę Cię do forum nokiahacking.pl - http://nokiahacking.pl/lista-opcji-prod … i-vt92.htm

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd