Jak należy poprawnie resetować modem?

Jak należy poprawnie resetować modem?

Chodzi mi, że chcę czasami zmienić IP.

Mam “Netia” więc ma zmienne IP. Tylko mam taki problem. Gdy np. wyłączę modem(przycisk zasilania) odczekam ponad 10 sekund i znów włącze to potem mam problemy z ustanowieniem połączenia z internetem.

Występują przeróżne błędy np:

  • Brak dostępu do internetu

albo

  • System Windows nie może autoamtycznie wykryć ustawień tej sieci

albo

jakieś problemy z DNS

Problem rozwiązuje tylko restart komputera lub wielo-krotna próba restartowania modemu co pochłania mnóstwo czasu.

Ale ja nie chcę za każdym razem restartowac komputera w celu zmiany IP.

Mój modem to ASMAX AR-901

Win7-64 bit.

Jeśli pomaga restart PC to problem jest w Windowsem. Spóbuj “'ipconfig /renew” z wiersza poleceń po restarcie modemu. Swoją drogą, restart modemu na ogół wymaga fizycznego odłączenia od prądu. Przycisk “power” jedynie usypia urządzenie do trybu standby.

Zastanów się nad zakupem routera z wbudowanym modemem.

Sprawdź czy nie masz możliwości “resetu” spod panelu konfiguracyjnego tego asmax’a.

Wpisz w pasek adresu 192.168.1.254 (login i hasło: admin) i szukaj w bodaj Advanced Setup->WAN (lub polataj ogólnie po panelu i poszukaj), czy nie masz tam jakiegoś przycisku do ponownej synchronizacji połączenia (lecę w sumie po omacku, wzorując się na tym pdf-ie, bo nie znam tego sprzętu).

Wybrałem najlepszy DNS (testowałem pewnym programem) - wskazało mi 8.8.8.8 - jako najlepszy DNS i działa dobrze.