Jak nałożyć teksturę?


(Danzelmario) #1

witam, mam taki problem, mam zdjęcie osoby robiącej sobie przed lustrem fotkę komórką, zdjęcie wyszło fajne a ten rozbłysk wygląda jak białą kula i tu jest pytanie, sciągnąłem taką fajną kulę ognia, jak najprostszym sposobem mogę nałożyc te kulę ognia na biały rozbłysk flesza(po prostu zamienić biały kolor na teksturę z kuly ognia)? mam nadzieję ze rozumiecie o co biega mimo że kiepsko wyjaśniłem. mam paint shop pro 12 ale mi nie wychodzi za bardzo niestety :frowning: .


(Porchekarera) #2

Możesz to zrobić nawet Paintem lub Gimp.


(Danzelmario) #3

tak ale to nie jest takie znow proste, w paincie to wyglada no powiedzmy sobie szczerze.. NIJAK, widac od razu "sztuczność". w paincie nei da sie nałożyc tekstury w sposob aby to wygladało naturalnie.


(Miroon93) #4

Jeżeli chcesz i możesz to wyślij mi te oba zdjęcia na e-mail a ja spróbuje coś wykombinować żeby ładnie wyglądało. Jeżeli będę umiał.


(Olixxx94) #5

danzelmario , w GIMP-ie po prostu wklej to odpowiednio i rozmyj lekko krawędzie, żeby nie było widać sztuczności (Filtry->Rozmycie->Rozmycie Gaussa lub Rozmywanie i wyostrzanie z narzędziówki - niewielki pędzel).