Jak namierzyć IP skąd jest itp

Witam

Mógł by mi ktoś pomóc jak namierzyć czyjeś IP?

Zostałem oszukany i wyłudzono odemnie 1000 Funtów!

Policja się ze mnie śmiała i pytali się mnie co mają zrobić.

Jestem załamany nie wiem jak do nich dojść.

Jedyne co mam to ich email.

Pomóżcie prosze

Zostałeś oszukany, ale gdzie? To jakaś strona internetowa etc. Opisz problem.

Raczej mało prawdopodobne abyś sam coś zrobił. Adres IP to pewnie jakiś egzotyczny serwer pocztowy.

Zwróć się o poradę prawną tutaj (dokładnie opisując swój problem) : http://forumprawne.org/

Mieszkam w UK.

Moja dziewczyna znalazła pracę dla mnie przez internet jako ogólna pomoc domowa sprzątanie itp

Pracodawca niby mieszka we Francji i chce się przeprowadzić do UK bo ma tutaj dom.

Powiedział mi że zabukowane ma jakieś naprawy (coś z gazem) za które bedzie musiał zapłacić.

Wysłał mi czek na 927 funtów (tak wiem że dziwne) powiedział żebym wpłacił te pieniądze na ‘‘voucher’’(niby taki bardzo bezpieczny sposób na płacenie komuś)

Ok wiec wpłaciłem czek na konto.

Na drugi dzień został zautoryzowany i miałem 927 na koncie.

Mój pracodawca poprosił mnie żebym kupił te vouchery(przez trzy dni prosił o jeden) i wysyłał mu 16 cyfrowy kod aby mogł go użyć.

1.180

2.170

3.100

Powiedział że 290 jest dla mnie a więc zapłaciłem za mieszkanie itp

Wczoraj rano wstałem i jakoś tak mnie wzieło żeby sprawdzić konto

miałem 927 na minusie

Odrazu wiedziałęm że coś jej nie tak i nie długo mi zajeło powiązanie jednego z drugim.

Wyszło na to że czek był fałszywy czy coś

Policja nie może nic zrobić ponieważ nic się nie stało według nich wychodzi na to że ktoś mi wysłał lewy czek a ja nakupowałem komuś kogo nie znam coś za te pieniądze. Po 7 dniach okazało się ze czek jest lewy a wiec bank poprostu zabrał swoje pieniądze a ja narobiłem sobie debetu.

I bank i policja ma to w *****

Za jeden dzień debetu w banku mam kare 6 funtów (********** Natwest)

Poprostu nie wiem co mam zrobić. #-o

Nie zrozumieliśmy się.

Opisz problem na forum, do którego link podałem http://forumprawne.org/.

Opisywanie problemu tutaj nie wiele pomoże a tam być może uzyskasz bardziej fachową pomoc.

Płacić 1000 funtów za kogoś kogo absolutnie nie znasz i masz tylko jego e-mail? Z takim naiwnym podejściem ciesz się , że to ‘tylko’ tysiąc funtów. Możesz kombinować, ale ja nie wierzyłbym w odzyskanie kasy.

Za naukę się płaci. Potraktuj to jako szybki kurs życia :slight_smile: Jeszcze nie raz zapłacisz za naukę, tak to jest :slight_smile:

Tak ale wpłacił mi te pieniądze na konto

To były jego pieniądze tylko jakimś prawem czek został wycofany a ja zostałem z debetem na koncie.

No cóż człowiek z problemami chyba nie myśli poważnie :frowning:

A problemy się powielają z dnia na dzień

Dodane 07.06.2012 (Cz) 23:53

Mam dopiero 20 lat od 4 mieszkam sam a już mi się nie podoba.

A pomyśleć że będąc dziećmi chcielismy być dorośli.

Nie masz szans w domowych warunkach na namierzenie kogoś po Ip. To jest bujda. ISP jedynie ma taką możliwość, ale danych nie udzielają osobą trzecim.

Co do tego patentu z czekiem, to jest coś podobnego jak Paypal , że można kase wycofać po jakimś tam czasie.

To wycofywanie siana jest powalone z deka ale nie ja ten system wymyśliłem.

Tylko szkoda ze teraz ja musze spłacić debet.

Jeśli to była płatność z karty kredytowej/debetowej to każda transakcja może być cofnięta przez bank. Oczywiście będzie potrzebne wyjaśnienie, pewnie jakieś potwierdzenie zgłoszenia od policji etc.

Zadzwoń do banku, opisz sytuacje i powołaj się na ‘chargeback’