Jak namierzyć telefon?

Co trzeba zrobić i czy da się namierzyć telefon, jak się wyjmie kartę sim? Jest do tego jakiś płatny bądź darmowy soft na windowsa?

Zadać pytanie w tym zakresie Sekretarzowi Stanu, posłowi i sekretarzowi Kolegium do Spraw Służb Specjalnych - w jednej osobie: Maciejowi Wąsikowi. Nie wiem, czy ma konto na DP. Może ukryte?

Zależy od oprogramowania i co dzieje się później w systemie. W niektórych sytuacjach jest to proste, jak się zintegruje z systemem/jądrem (Android) odpowiednie oprogramowanie, które w sytuacji gdy telefon ma dostęp do internetu poda z GPSa lokalizację. Bardziej skomplikowane to po IMEI, ale jak wspomiał @anon2166525 może być skomplikowane… Chociaż może mniej, jak np. podkablujesz na policji, że właściciel tego telefomu urządził Wigilię na 12 osób, albo w Warszawie na Żoliborzu zbyt często stoi pod domem jednego “szeregowego” posła.

Funkcja lokalizuj urządzenie w google.
Urządzenie znajdzie się zaraz gdy nawiąże połączenie z internetem.

Podobną funkcję ma też pewnie apple ale nie jestem użytkownikiem tego sprzętu, więc szczegółów nie znam.

A nie rozładował się?

@krystian3w

Z telefonem wszystko w porządku, ogarniam smartfona i chce się zabezpieczyć na przyszłość.

Generalnie sprawa wygląda tak inny telefon namierzyłem gdy była w nim sieć włączona, u mnie nawet po włączeniu sieci i WiFi nie pokaże lokalizacji, bo mam Lokalizacje wyłączoną, czas się chyba przejść do operatora.

Bez%C2%A0tytu%C5%82u

To raczej nie kwestia operatora, tylko uprawnień tej aplikacji do korzystania z odbiornika GPS.

@anon741072 Ogarnąłem temat, tylko jak się wyłączy lokalizacje w telefonie, to się go znowu nie znajdzie. Płatne strony z lokalizacjami są dokładne?

Raczej nie ma gwarancji, że też nie odpadną na zablokowanym GPS odgórnie z ustawień lub nie są obarczone pomiarem z błędem promienia około 10 metrów (wtedy telefon może być w każdym pokoju / w ogrodzie / przed blokiem / za blokiem / na klatce schodowej); niby rolnicy jak ich stać to mogą korzystać z pomiarów z dokładnością do chyba 10 cm.

To zależy w jakim kraju.

@CezarJuliusz jak jest w Polsce?