Jak napełnić tusz do drukarki Canon MP250

Witam. Posiadam drukarkę Canon MP250, postanowiłem sobie kupić zestaw do napełniania kartridży ale nie weim jak się do tego zabrać czy może mi ktoś napisać albo podać linki i kiedy je napełnić( są tam katridże PG-510 black i CL-511 color), czy jak jest pusty ( drukarka już nie drukuje), czy jak jest ok. 1/3 tuszu w drukarce. I jeszcze jedno jak się resetuje poziom tuszy w tej drukarce ? Pozdrawiam.

kaka5157 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Polecam kupno oryginalnego tuszu. Mniej babrania się, a i drukarka będzie szczęśliwsza.

kaka5157 nie wiem jak dokładnie wyglądają Twoje kartridże ale ja mam Canona mp210 i PG-40 oraz CL-41. W zestawie do napełniania była instrukcja obsługi jak napełniać. Powinieneś oderwać od góry naklejki i strzykawką napełniać przez igłę wbijając w odpowiednie miejsce. Z czarnym nie ma problemu bo jest tylko jedno miejsce. Z kolorem musisz odpowiedni kolor w odpowiednie miejsce wlać. Nie wiem jak to jest w twoim przypadku więc nie będę sugerował gdzie dany kolor wlewasz. Po wszystkim dokładnie zaklejasz górę naklejką, tak by nie dostawało się tam powietrze. Po kilku napełnieniach zrób regeneracje kartridża płynem do czyszczenia (powinien być w zestawie albo kupujesz osobno), w celu odetkania dysz. Ja kupuję sam tusz, i tylko raz kupiłem trochę tańszy, był zły, jednak kupuję teraz ciągle ten sam i jakość i odwzorowanie kolorów są nawet lepsze niż w oryginałach:) Z kolorkiem trzeba dobrze trafić, z czarnym łatwiej, chyba że drukujesz w odcieniach szarości to sam czarny wystarczy.

nie może być, chyba że podlewasz tam jeszcze spirytus dla wzmocnienia :wink:

Nie będę dyskutował jeśli to ma nie pomagać, ale fabryczne tusze były gorsze niż te dokupione i uzupełnione. Chcesz to na pw mogę ci podać gdzie i od kogo kupiłem:P Na tych uzupełnionych drukowałem zdjęcia na papierze fotograficznym i wyszło bardzo dobrze. Trzeba trafić na dobry produkt;)

jeżeli tak było ta zareklamuj oryginały :wink: przecież tak nie może być :slight_smile:

Ja radze kupic zamienne oryginaly :stuck_out_tongue: czyli nie do konca oryginaly. Montowanie i uzywanie jest bezproblemowe a cena okolo 5x nizsza od oryginalow

I duzo skuteczniejsze od napelniaczy

pushop a gdzie mogę kupić zmienny orginalny tusz? Na allegro patrzałem i nie ma zmienników.

masz np tu: http://allegro.pl/item1089126208_tusz_c … mp490.html

tyle że to oryginał, więc polecam

A nie lepiej byłoby skorzystać z usługi napełniania w jakimś serwisie? Z tego co wiem, to z takiej usługi można skorzystać np. w doktorze tuszu. Nie biorą dużo, można sobie od razu zamówić tańsze zamienniki, które moim zdaniem jakościowo nie są wcale złe - lepiej zrobić tak, niż bawić się z napełnianiem i coś zepsuć.

Hej, wracając do tych tuszy. Jakie możesz polecić? Ew. pisz priv

No właśnie jaki do Canona?