Jak napisać rejestrację?

Mam taką rejestrację:

<?php

require('config.php');


if (isset($_POST['konto']) and isset($_POST['password']) and isset($_POST['password2']) and isset($_POST['email']) and isset($_POST['imie'])) // sprawdzamy wyslane zostaly zmienne z tablic

{

if ($_POST['password']==$_POST['password2']) // sprawdzamy czy hasla sie zgadzaja

  {

   $imie = mysql_real_escape_string (trim($_POST['imie']));

   $email = mysql_real_escape_string (trim($_POST['email']));

   $konto = mysql_real_escape_string (trim($_POST['konto']));      

   $password = sha1(md5(mysql_real_escape_string (trim($_POST['password']))));

   $ile =mysql_query("SELECT * FROM `user` WHERE login = '$konto'"); // pobieramy z bazy danych uzytkowników

   $ile = mysql_num_rows($ile); // sprawdzamy czy taki uzytkownik nie istnieje

   $mail =mysql_query("SELECT * FROM `user` WHERE email = '$email'"); // pobieramy z bazy danych emaile

   $mail = mysql_num_rows($mail); // sprawdzamy czy taki email nie istnieje

   $imiee =mysql_query("SELECT * FROM `user` WHERE imie = '$imie'"); // pobieramy z bazy danych imiona

   $imiee = mysql_num_rows($imiee); // sprawdzamy czy takie imie nie istnieje


   if ($ile==0 and $mail==0 and $imiee==0) { //jesli tak spelnij warunek

   $zapytanie="INSERT INTO user(login,password,email,imie) VALUES('$konto','$password','$email','$imie')"; // tworzymy zapytanie dodajace usera do bazy


   mysql_query($zapytanie) or die("Wystąpił błąd" );


      echo('
Konto '.$konto.' zostalo utworzone. Kliknij tutaj.'); } else { echo('Taki uzytkownik juz istnieje. Kliknij wstecz aby zarejestrowac sie ponownie'); } } else echo ('Podane hasla nie zgadzaja sie'); } else { // formularz ?\>

Dane konta:

Nazwa konta:

Haslo:

Powtorz haslo:

Email:

Dane postaci:

Imie:

Subkultura:

Rastafarianin

Moher

Skin

Kibol

Hipis

\<?php } ?\>[/code]

Ale często wywala błąd z bazy.

Ta rejestracja jest i tak zła.

Jak napisać rejestrację w której będzie:

*Login

*2x Hasło

*Imie

*Email

*5 pól opcji??

Jak sprawdzać czy dane

Login

Email

Hasło

Jest już wykożystane a jeśli jest to wyświetlić odpowiedni komunikat.

Sam nie za bardzo wiem jak to napisać.

Jak by ktoś mógł to niech mi napisze krok po kroku jak to zrobić bo chcę sam się nauczyć pisać takie coś ale nie wiem jak sprawdzać czy dany wpis już istnieje.

Tamtą rejestrację znalazłem na necie i troichę przerobiłem i czasem działa ale często wyskakuje błąd z bazy.

Mam nadzieję że mi pomożecie.

Login:

Imie:

Email:

Jakich opcji? Lista rozwijana, checkboxy, czy radiobuttony?

Łączysz się z bazą danych, wyszukujesz takie same dane, jak podane w formularzu. Za pomocą mysql_num_rows liczysz, ile jest odpowiedzi na dane zapytanie. Jeśli >0, to wyświetla komunikat, jeśli fałsz, przechodzisz dalej.

Use google.

Formularz napisać potrafię, php też trochę umiem ale na mysql to ja się nic nie znam.

I o to mi właśnie chodzi że ja nie wiem jak to zrobić.

Napisz jak bo to co napisałem w poprzednim poście to wywala błąd z bazy.

Nie chodziło mi o napisanie całego tylko o napisanie jak sprawdzać dostępność danej.

//Ustawienie kodowania na utf-8 - moze sie przydac

Do czego to służy?

Tutaj znajdziesz kompleksową rejestrację użytkownika http://www.webskrypty.pl/2010/system-re … tkownikow/