Jak napisać taką stronę?


(marcinkluska) #1

Witam,

 

Mam pytanie jak mogę napisać stworzyć taką stronę jak link niżej

 

http://sebastianwisniewski.pl

 

bardzo chciałbym stworzyć coś podobnego.

 

Pozdrawiam,

Marcin

 


(masma) #2

Mozesz zakupić gotowy szablon z http://themeforest.net/item/cashemir-responsive-one-page-template-/6598497

Do napisania/kodowania takiej witryny wymagane jest znajomosc htmla w wersji 5, kaskadowych arkuszy stylów, javascriptu jak i praktyki w dziedzinie programowania i grafiki.


(marcinkluska) #3

Troche nam sie na html i css, gorzej z js ale damy rade macie moze jakis kurs na taka strone?


(Giiixxxx6) #4

http://www.kurshtml.edu.pl


(marcinkluska) #5

Chodziło mi o kurs który pokaże mi jak mniej więcej zrobić stronę co w pierwszym poście


(Jim1961) #6

Jakby do każdej strony robiono kurs “jak ją zrobiono”, to Internet by się zapętlił i już dawno by wybuchnął :smiley:


(Marcineez) #7

 

Google -> parallax scrolling

 

Znajdziesz sporo darmowych wtyczek dzięki którym stworzenie takiego efektu staje się banalne. Tworząc taką stronę miej na uwadze że 99% z nich to trupy pod względem SEO, a tego typu efekciarstwo wcale nie jest użyteczne.


(system) #8

No właśnie. Jak się patrzy w kod źródłowy strony, to ktoś może sobie pomyśleć: ile to pisania i kumania, tu css tu java i to wszystko ze sobą tak dobrze współgra. Ale takie rzeczy się robi na gotowych szablonach a zadaniem robiącego stronkę to tylko napisanie tej małej treści było i wrzucenie swoich zdjęć. On tylko napisał: portfolio, wszystkie, web, 3d. Przydzielił nazwy podstronom i wrzucił swoje prace.

Jeśli chcesz zrobić sobie takie portflolio, to proponuję aby wpisać w google: portfolio strona fotografia szablon i znajdziesz coś dla siebie. Tu nie widać jakiego on użył. Często twórcy szablonów robią to tak, że w stopce na dole jest ich nazwa wraz z linkiem do strony twórcy i w ten sposób każdy kto z tego korzysta jednocześnie go reklamuje i pozycjonuje.

Ale jak tu już kolega napisał, to są same zdjęcia i prawie brak treści na stronie i pod kątem pozycjonowania jest beznadzieja. Chyba, że nie chcesz pozycjonować a jak chcesz to musiałbyś zrobić osobną stronę z treścią a z niej link wychodzący do tego portfolio. Tzn piszesz coś na stronie o sobie i swoich pracach i gdzieś link “moje portfolio” na stronę tego typu.


(Design Studio 3w) #9

Linkologia, ktoś jednak musi robić takie rzeczy, abyś mógł sobie wywalić treść i zamieścić swoją. Aby zbudować tego typu stronę. Musisz mocno liznąć CSS3 i hatml5. Do tego strona korzysta z parallax (jak ktoś tu już wspomniał), nagle pojawiajajace się bloki to ScrollReval.

 

Portfolio z fajną segregacją skrypt gotowy tutaj: https://mixitup.kunkalabs.com/

 

 

 

co on tam jeszzce ma…

 

Ikonki to font awesome http://fortawesome.github.io/Font-Awesome/

 

Tu masz slidery full screen: http://www.freshdesignweb.com/fullscreen-jquery-slider.html

 

A tu jeszcze nawigacje: http://www.jqueryrain.com/example/jquery-menu-example/ znajdziesz w śród nich podobne do użytych na stronie

 

 

…i jedziesz. Powodzenia


(system) #10

No tak ale tu zdaje się koledze nie chodziło o zaprojektowanie swojego bardzo dobrego szablonu. Tylko o szybkie posiadanie stronki tego typu. Bez całej tej nauki, tylko mieć stronkę w jeden dzień zrobioną. Toteż musi być miejsce hostingowe kupione czy darmowe, wrzucony na serwer taki szablon, logowanie się na zaplecze i wrzucanie swoich zdjęć i ustawienia treści i tyle :slight_smile:


(Oscar E) #11

 

Owszem są, ale … które pokazują fragmenty, czy jako się robi efekt parallax, czy OnePage. 

Ale na twoim miejscu wydałbym 100-200zł i po prostu kupił gotowy szablon i pozmieniał treść, chyba że masz zacięcie aby przez kilka dni/tygodni zgłębiać temat


(Projektlukasz) #12

Najsprawniej będzie jak kupisz templatke :wink: na themeforest.net takich szablonów jak ten znajdziesz pełno