Jak napisać w visual C++ automat który odwiedzał będzie

Losowo wybrane strony www?

A na jakiej podstawie chcesz te strony losować? Możesz programem odwiedzić jedną stronę, odfiltrować wszystkie adresy na niej, zapisać w kolejce do odwiedzenia i odwiedzać je kolejno zapisując na nich linki, itd. Nie wiem czy o to Ci chodzi. Poza tym ilość danych do przechowania rośnie w postępie geometrycznym (nie chcesz dwa razy odwiedzać tej samej strony, bo skończy się na cyklicznym odwiedzaniu tych samych kilku stron). Gdybyś zadał bardziej konkretne pytanie, uzyskałbyś bardziej konkretną odpowiedź.

A więc… Loguję się za pośrednictwem tego programu na stronę (swój profil) i przeglądam strony innych użytkowników. Za pomocą jakich funkcji można tego dokonać? :stuck_out_tongue:

Mnie się takie rzeczy wygodniej robiło w C# albo w JS. Nigdy nie znalazłem odpowiadającej mi biblioteki do C++, która obsługiwałaby zapytania HTTP. Żeby się zalogować potrzebujesz zresztą działający POST. Więc… Najprościej odpowiedzieć mogę: w C++ się niepotrzebnie namęczysz. Czy jesteś pewien, że chcesz iść tą drogą? [tak] [nie]

dzięki że wybiłeś mi to z głowy :stuck_out_tongue:

w tym problem ze ja kompletnie nie czaje C# :stuck_out_tongue: a C++ tylko troche :stuck_out_tongue: a ty Ryan na jakiej książce bogaciłeś swoja wiedzę w programowaniu czy moze jakies strony?

PS mógłbyś podać jakiś przykładowy kod źródłowy programu??

Pozwole sobie odpowiedziec :slight_smile:

Jezeli umiesz troche C++, to mozesz uzywac .NET Framework (znajdziesz tam m. in. klase, ktora realizuje zapytania http.) wlasnie w tym jezyku.

Jezeli jednak umiesz go slabo, to lepiej bedzie podszkolic sie w C# - podawanie konkretych pozycji, z ktorych mozna sie uczyc nie ma za bardzo sensu, bo jest tyle tutoriali w sieci, ze znajdziesz je momentalnie.

Wspomnie jeszcze o bibliotece cURL, ktora obsluguje rozne protokoly, w tym http - ma spore mozliwosci. Oferuje interfejs w C, ale opakowanie jej w klase C++ nie jest specjalnie meczace.

thx za info, ktoś jeszcze? :stuck_out_tongue: