Jak naprawić BIOS na płycie Gigabyte?

Komputer niedziałający ma płytę główną Gigabyte ga-g31m-s2l. Po włączeniu komputera wyskakuje komunikat:

scanning bios image in hard drive

Na początek zamierzam kupić nową baterię BIOS. Jak mogę później naprawić/wgrać od nowa BIOS?

Musisz  pobrać  obraz  BIOS ( możliwe  że  będziesz musiał wypakować obraz  BIOS z tego co pobierzesz - winrar i po rozpakowaniu powinieneś mieć  plik o nazwie takiej jak nazwa twojej płyty głównej )ze strony producenta który wrzucasz na dysk twardy najlepiej na  partycję  C: która MUSI być sformatowana  na FAT 32 - powinna  płyta  przy skanowaniu odnaleźć  pobrany BIOS i “się  naprawić” 

A jakbym odłączył dysk twardy a bios wgrał na pendrive i podłączył to by wykryło tak samo i pomogło czy musi być jak piszesz?

HDD nie musisz odłączać, a plik z BIOSem może być na pamięci flash (FAT32).

Próbuj :slight_smile: Ja zawsze  robię  takie myki w sposób jaki podałem. Obawiam się że  pendrive  może  być  niewidoczny dla  tego flashera z  płyty głownej ale  nic się  nie stanie jak  sprawdzisz . Wypróbuj bo rozwiązaniem jest podanie  tego pliku obrazu BIOS  na jakimkolwiek odczytywanym przez flashera nośniku i czy to będzie  HDD, pendrive, płyta CD/DVD, dyskietka to jeden pieron wazne żeby złapał :slight_smile:

Po wymianie baterii jak włączam kompa to chodzi, ale monitor nie wykrywa komputera. To kwestia karty czy zasilacza raczej?

Wgranie pliku z biosem na dysk twardy rozwiązało problem.