Jak naprawić BOOT SECTOR?

Format to DIM czyli Disk Image i w takiej postaci zapisuje go na innej partycji (u mnie E: )

Zaraz skończy się tworzenie obrazu i zacznie prawdziwa zabawa :slight_smile:

Modle się tylko żeby nie stracić partycji z backupem :aniol:

i Tak właśnie zrobię :wink:

No to ten format czyta Active@ Undelete

Czyli nie będzie problemu z przywróceniem partycji?

Użyłem narzędzia Partition Table Doctor 3.5 ma taką funkcję Rebuild MBR ale po tym zabiegu zupełnie coś rozwaliło, bo wcześniej miałem “błąd ładowania systemu” a teraz “system utracony” :frowning:

ptdd.jpg

Screen ze sprawnego PC

Wchodząc na partycję przez Active@ wszystko wygląda jak poprzednio, a więc coś z tym MBR…

Złączono Posta : 08.05.2007 (Wto) 15:56

Jak pięknie ujrzeć spowrotem swój pulpit :slight_smile:

Załatwiłem to konsolą odzyskiwania FIXBOOT C:

Z moim kompkiem jestem od 2002 roku (bez formatu) tym większa jest moja radość że dalej będziemy razem :slight_smile:

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc, szczególnie koledze kamil który od początku czuł pismo nosem, oraz koledze Hashi który jak nikt do tej pory starał się pomóc mi na łamach forum, naprawdę wielkie dziękuję!

Pozdrawiam

Czyli co udało się? Płytą instalką?

Teraz już wiesz, że czasem dobrze jest zrobić sobie kopie niektórych rzeczy jeżeli się ma narzedzia.

PS Ale namieszałeś tymi aplikacjami, najpierw Active@ potem jakiś Table Doctor - niepowinno sie tak mieszać :smiley:

Mam jeszcze pytanie. Jeśli robiłeś tą kopie (obraz partycji C) to miałeś potem ją na innej partycji? Wchodziłeś w nią? Chciałebym wiedzieć bo tej funkcji spod DOS nie testowałem, jedynie z poziomu Windows. Może się kiedyś przydać 8)

Co potrzebujesz:
Płyta z instalką
Zepsutego kompa :slight_smile:
Jak naprawić:

  1. Zbootuj system z instalki
  2. Wejdź w konsolę odzyskiwania
  3. Wpisz w konsolce odziskiwania: “bootrec /fixboot” i “bootrec /fixmbr”
  4. Zrestartuj system

SzymonPLMon może by pomogło ale to było już 13 lat temu.