Jak naprawić dysk

zaczne tak obecnie ma dysk seegate 80GB (nie wiem czy to sie tak pisze) Wczesniej miałem Maxtora 60GB i własnie z nim mam problem. Jeden fachowiec powiedział mi ze to jest uszodzenie fizyczne nie mogłem nic z nim zrobić nawet z formatowac tak wiec kupiłem tego seegate ale dla sprawdzenia podłączyłem tez tego maxtora. Udało mi sie go sformatować lecz mam dostep tylko do 20GB czy jest jakaś możliwość zeby sprawdzić ta reszte.???

Już nawet nie mam nadzieji ze odzyskam informacje na nim zapisane :frowning: (lecz dobrze by było) najbardziej mi chodzi o odzyskanie jak nawiekszej pojemności.

Pomóżcie jesli mozecie prosze was bardzo !!

Jak ma uszkodzenie fizyczne dysku i widzi tylko 20 GB i to sformatowałeś to masz małe szanse na odzyskanie danych.

Wrzuć do wyszukiwarki odzyskiwanie danych i poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php

Jeśli nie zależy Ci na danych spróbój utworzyć jedną partycje programem dosowym FDISK

i sformatuj cały dysk poleceniem Format c: /u

Użyj dyskietki startowej wWIN98.

Czy dysk miał system plików tylko FAT32.

dysk miał tez ntfs

on był podzielony na 2 partycje na C/ 10GB a reszta to była druga partycja. dawałem go do sprawdzenia i gosciu próbował kolejno wyłączać mu sektory bo myslał ze dalej ruszy i powiedział ze nic już z niego nei wyjdzie a tu mam 20GB tak wiec moze to był dupa nie fachowiec

on był podzielony na 2 partycje na C/ 10GB a reszta to była druga partycja. dawałem go do sprawdzenia i gosciu próbował kolejno wyłączać mu sektory bo myslał ze dalej ruszy i powiedział ze nic już z niego nei wyjdzie a tu mam 20GB tak wiec moze to był dupa nie fachowiec

No to dlatego nie widzi części dysku - chyba, trzeba użyć dysku botowalnego XP i zdjąć partycje z dysku i sformatować jak pisałem.

Podepnij dysk 60 jako systemowy drugi odepnij wogóle, przestaw botowanie w biosie na CD jako pierwsze i zastartuj system i usun wszystkie partycje .Nie formatuj z płyty zrób to dosowo.

Podejrzewam że gościu zdjął partycje i po sformatowaniu dobrych klastrów zostało 20 GB a reszta jest uszkodzona .

Czytaj komunikaty po zakonczeniu formatowania tam wszystko pisze wielkośc dysku. ilość GB dobrego dysku i ilość GB uszkodzonych.

dzieki za pomoc zrobie jak radzisz tzn musze kumpla przyprowadzić bo on lepiej klika na kompach niz ja

Pozdrawiam:)