Jak naprawić odrapanie we wnętrzu szafki?

W mojej kuchni we wnętrzu szafki powstało takie zadrapanie jak widać na zdjęciach. Jest to zadrapanie na tylnej płycie szafki. Niechcę demontować całej kuchni, żeby wymienić płytę nylonową na nową. Czy w jakiś sposób da się takie zadrapanie usunąć tak żeby nie było tego widać ? Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Photoshop

Zaklej taśmą malarską na około płyty. Zeszlifuj drobnym papierem ściernym to miejsce widoczne na zdjęciu i z grubsza całość, nałóż na całą powierzchnię płyty podkład pod farby i pomaluj wałeczkiem. Miejscowe zamalowanie nic Ci nie da, bo zawsze będzie się odznaczać.

Wystarczy odświeżyć je za pomocą okleiny samoprzylepnej. To metoda łatwa, niedroga i szybsza w wykonaniu niż malowanie. :wink:

@incognito74 A jak nakleìc tę okleinę na tą płytę jeśli to jest szafka narożna w sumie i jest wnęka w szafce gdzie trudno będzie mi przykleić okleinę od jednego końca do drugiego i to tak, żeby się nie zmarszczyła podczas naklejania tylko była prosto. Bo jak tylko nakleje mały kawałek okleiny tylko na tę część to będzie to widać pewnie. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Widzę, że bez pomocy sąsiada się nie obejdzie :joy:

Pzypomniałeś mi czeski film animowany “A je to!” (u nas pod tytułem “Sąsiedzi”)

@Domker podał już chyba najlepsze rozwiązanie. Uszkodzona płyta ma fakturę i żadna raczej zaprawka jej nie odtworzy…po prostu wyczyść, odtłuść i pomaluj lakierem najbardziej zbliżonym kolorystycznie. Przychodzi mi do głowy szpachlówka “Stuccolini”, ale po jej użyciu i szlifowaniu dostaniesz jednak odmienną fakturę.

Moja matka właśnie u siebie w mieszkaniu okleja meble kuchenne(szafki)
Bo kot drapał jak był mały i rogi i zakończenia są odrapane szczególnie górne krawędzie jak sie podciągał gdy prosił o mięso podczas klepania kotletów xD

Dziury wyrównała szpachlą do drewna Vidaron potem ładnie zetrzeć(wyrównać) i okleić bo jak okleiła by na te dziury to by były pewnie widoczne małe wgłębienia po okleinie a tak jest wyrównane pod okleiną.

@Quassar Czy jest taki Vidaron w kolorze białym ? I czy równo zakryje mi te zarysowania na płycie nylonowej - taka płyta jakby z dykty ? Czy to będzie później widać jeśli użyje tego tylko w tym jednym miejscu, ale bez oklejania.

Wystarczy wejść na strone producenta i sobie zobaczyć…
Czy zakryje równo zakryje a lekki nadmiar zetrzeć delikatnym papierem ściernym potem można całość pomalować lub okleić okleiną

Mama u siebie w kuchni użyła podobnego wzoru do tego:

Bardzo ładnie sie prezentuje nawet teraz ładniej ma niż oryginalny wzór starych mebli :smiley: