Jak naprawić pendriva

Pożyczyłem pendriva od koleżanki żeby sobie przenieść dane ze starego kompa na nowy i problem polega na tym że ten rzeczony po przenieseniu pierwszej patrii nagle przestał działac tzn wykrywany jest i przez vistę i przez 2000 ale żaden nie jest go w stanie odczytac co robic na tym drivie oprucz moich danych znajduje sie 2 lata jej badan do pracy doktoranckiej zabije mnei ratujcie

Po pierwsze podłącz pendrive do jeszcze innego komputera i sprawdź czy tam sytuacja się powtarza. Po drugie po podłączeniu sprawdź jaki system plików widnieje we właściwościach tego pendrive’a (FAT, FAT32, NTFS)? W najgorszej sytuacji pozostaje Ci skorzystanie z jakiegoś programu do przywracania danych póki pendrive jest jeszcze poprawnie wykrywany przez system.

i tu jest wlasnie problem ze system widzi tylko ze jest podlaczona pamiec przenosna ale nic wiecej na jej temat nie udaje sie dowiedzeic bo przy probie zrobienia czegokolwiek onienko komuter sie wiesza jestem nowym urzytkownikeim visty i powili zaczyna meni to przerastac wrr

Sprawdzałeś czy pendrive działa na innym komputerze niż te dwa wyżej wymienione? Jeżeli nie masz innego komputera, to podłącz pendrive do innego gniazda USB (najlepiej jakiegoś na tylnym panelu płyty głównej). Na wszelki wypadek przed jego podłączeniem odłącz wszystkie zbędne urządzenia USB - zostaw tylko mysz i klawiaturę jeśli masz pod USB.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własne posty i usunąć błędy.

PS.

Nie wpadaj w panikę, bo nie wierzę, by nie posiadała kopii zapasowych.

Byłby to zadziwiający brak rozsądku.

oba wymienione komputery to laptopy udalo sie odzyskac dane tylko nie wpadlem na pomysl ze nie mam klucza do programu ale z tym jakos sobie poradze mam nadzieje ze sie da cos zrobic z penem

Dziękuje za pomoc sytuacja powoli sie normuje dane na dysku najwyzej dostane po uszach za zepsucie driva

Pozdrawiam :slight_smile:

“Byłby to zadziwiający brak rozsądku.” - szczególnie u kobiety…

Jeżeli masz pewność, że wszystkie dane zostały odzyskane poprawnie (tzn. pliki nie są uszkodzone, mają pełną zawartość i dają się bez problemu otworzyć), to zawsze możesz spróbować sformatować tego pendrive’a. Być może zwykły format przywróci mu chęć do życia. Jednak poczekaj z tym lepiej aż właścicielka sprawdzi, czy faktycznie wszystko jest na swoim miejscu.

NIe zdziwilbym sie gdy byla to jedyna kopia a co do tego czy mam pewność czy jest wszystko to niestety jej nie mam bo to nie moje dane. formatować sie go nie da przynajmniej w windowsie gdyż jesli tylko zaznacze ikonke dysku przenośnego odrazu zaczyna sie wieszać nie wiem co moze być tego przyczyna