Jak naprawić pendrive Kingston DataTraveler G3 0100?

Mój pendrive Kingston DataTraveler G3 0100 nagle przestał działać. System go wykrywa ale przy próbie otwarcia wyświetla się że niby nie jest sformatowany. Przy próbie formatowania pojawia się komunikat że system nie był w stanie dokończyć formatowania. Próbowałem formatować na 2 komputerach pos win xp i win7. W czasie formatowania, które kończy się błędem dioda na pendrive mruga.

Jak go naprawić

 

 

Poniżej wklejam info z ChipGenius_v4_00_0028_stable:

Description: [L:]Urządzenie pamięci masowej USB(Kingston DataTraveler G3)

Hej,

Próbowałeś sformatować programem: http://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool,Program,Windows,27581.html?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Poszukaj oprogramowania “3S USB Mass Production Utility” w wersji 2.182 (są rosyjskie strony dotyczące kontrolerów pendrive, więc się nie zdziw jak na takiej znajdziesz to oprogramowanie). Oprogramowanie to od nowa wgra soft od kontrolera i zrobi format. Aby z niego skorzystać po prostu podłącz pendrive, uruchom program i kliknij “start”. Jak nie zadziała (nie wykryje urządzenia), to spróbuj podłączyć pendrive po uruchomieniu programu, ewentualnie do różnych portów. Jak dalej nie będzie działać, to poszukaj innych wersji.

@Dimatheus twój program przez chwilę próbuje formatować ale na koniec pokazuje błąd (zdjęcie1)

 

@michq po uruchomieniu 3S USB Mass Production Utility mam najpierw listę z wyborem 17 opcji “PN” (zdjęcie2) nie wiem co to oznacza ale wybrałem pierwszą opcję kliknąłem start i po jakimś czasie pojawił się błąd “Fail” (zdjęcie3)

Sprawdzałem po kolei wszystkie 17 opcji i klikałem start. Tylko na 5 opcji proces doszedł do końca i pojawił się napis OK. Ale pendrive nadal nie był sformatowany a dioda mrugała bez przerwy. Wybierałem więc kolejne opcje i po opcji 15 czy 16 teraz jak wejdę w mój komputer nie wykrywa mi wcale pendrivea.

 

Uruchomiłem ponownie komputer i przez chwile system próbuje instalować sterownik pendrive ale kończy niepowodzeniem i w 3S USB Mass Production Utility też go nie widzi teraz.

 

https://lh5.googleusercontent.com/-8IY0mst6xAk/VFM3Pdjg7dI/AAAAAAAAIw0/-Hc7S9_DAP4/w1148-h164-no/pp05.jpg

Hej,

Rozumiem, że na pendrivie nie masz sprzętowego przycisku, który uniemożliwia zapis, analogicznie jak jest w przypadku kart SD?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pendrive nie ma przycisku / suwaka do blokowania zapisu.

Zostaje Ci tylko “3S USB Mass Production Utility”. Zobacz na starszych wersjach programu. Jak nie wykrywa, to przepinaj do innych portów USB. Ewentualnie spróbuj na innym komputerze. Powinieneś klikać tylko “start”. Jak będziesz miał jakieś kody błędu, to wstaw screenshoty.

System nie wykrywa pendrive-a wcale. Jak wkładam pendrive to nie świeci dioda, ale jak go włożę do ok. połowy i nie dociskam to dioda świeci na stałe przez cały czas ale też system go nie wykrywa. Podłączałem pod inne porty i na innym PC i jest to samo.

A próbowałeś na różnych wersjach “3S USB Mass Production Utility” czy tylko zobaczyłeś, że system nie wykrywa w ogóle pendrive i nawet nie włączyłeś programu? Spróbuj podpinać pendrive po uruchomieniu programu.

usuń wszystkie partycje na tym pendrive i stwórz na nowo.

Po przeczytaniu http://www.dobreprogramy.pl/BadUSB-na-wolnosci-zobacz-sam-jak-latwo-zamienic-zwykly-pendrive-w-nosnik-zlosliwego-kodu,News,58316.html nie instalował bym tak ochoczo rosyjskiego firmware do kontrolerów usb :wink:

Tylko, że to nie jest rosyjski firmware do kontrolerów, a firmware od producentów (akurat 3s, to tajwański producent). Głównie znaleźć można starsze wersje oprogramowania, które obsługują starsze kontrolery. Oczywiście, że można znaleźć ten firmware na innych niż rosyjskie strony, jednak te są najbardziej obszerne.

Sprawdziłem na 5 portach USB tymi programami:

3s_usb_mp_utility_ver2084,

3s_usb_mp_utility_ver2159,

3s_usb_mp_utility_ver2178

SSS6692_3s_USB_MPU_ver_2.182,

(ze strony http://www.usbdev.ru/files/sss/))

Przy pierwszym podłączeniu w 2 portach USB system na chwilę pokazał komunikat o próbie zainstalowania urządzenia i po ok. 2 sekundach pokazał się komunikat

https://lh5.googleusercontent.com/-8IY0mst6xAk/VFM3Pdjg7dI/AAAAAAAAIw0/-Hc7S9_DAP4/w1148-h164-no/pp05.jpg

 

żadna wersja 3S USB Mass Production Utility nawet na chwilę nie wykryła pendrive-a.

 

 

Partycja była tylko jedna. Jak ją usunąć skoro system nie widzi urządzenia?

 

 

Na laptopie z WinXP to samo. Przy pierwszym podłączeniu do każdego z 3 portów USB przez chwilę system próbuje zainstalować urządzenie ale kończy się to niepowodzeniem. Program 3S USB Mass Production Utility za każdym razem nie wykrywał pendrive i miał nieaktywny przycisk start.

Spróbuj kilkukrotnie podłączyć i odłączyć pendrive na uruchomionym programie od “3S USB Mass Production Utility”. Uruchom program jako administrator. W tym pendrive wykorzystywane były również kontrolery innych producentów. Wklej informacje z ChipEasy.

Zobacz ten temat.

ChipEasy go nie wykrywa (nic nie pokazuje). ChipEasy pokazuje informacje tylko jak podłączam inny działający pendrive. Co do tematu z linku zostaje mi tylko zwieranie elektroniki ale na to się nie zdecyduje. Mimo wszystko dzięki za pomoc.

hmm… a próbowałeś na komputerze odpalić jakieś livecd linuxa, np. ubuntu i sprawdzić, czy wykrywa?

Hej,

A może są gdzieś luzy na lutach portu USB? W urządzeniu nie ma przypadkiem uszkodzonych bolców w porcie USB? Może stąd takie anomalie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdzałem w Tails i wcale nie wykrywa nawet nie próbuje instalować sterownika.

 

Mam zdjąć obudowę? Chyba jest nierozbieralna ale nie mam nic do stracenia :smiley:

Hej,

W sumie chodzi o to, by sprawdzić, czy port USB “nie lata” - to może oznaczać słabe luty. Oczywiście zdecydowanie najlepszy sposób, by się o tym przekonać, to ściągnąć obudowę. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus