Jak naprawić rejestr XP spod linuksa

Witam chciałem zoptymalizować rejestr systemu XP aby chodził troszkę szybciej

zastosowałem któryś polecany program z portalu i system już nie wstał w żadnym trybie

jak mogę go naprawić jeśli na drugim dysku mam Kubuntu?

Jeżeli masz dostęp do partycji z XP to możesz przywrócić z punktów przywracania.

Otwórz katalog znajdujący się na partycji systemowej XP: X:\System Volume Information

W środku będą foldery o nazwach _restore{numerki}

Wybierz folder który został utworzony przed uszkodzeniem systemu.

C:\System Volume Information_restore{numerki}\RPX\Snapshot

W środku są pliki rejestru:

_REGISTRY_USER_.DEFAULT

_REGISTRY_MACHINE_SECURITY

_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE

_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM

_REGISTRY_MACHINE_SAM

Zmieniasz nazwy na DEFAULT, SECURITY, SOFTWARE, SYSTEM, SAM

Pliki nie mają żadnego rozszerzenia.

Pliki kopiujesz do folderu: X:\windows\system32\config

… i wyrażasz zgodę na nadpisanie plików… Jeżeli nie masz włączonego przywracania systemu, możesz jeszcze uzyskać dostęp do kopii rejestru utworzonej podczas instalacji Windowsa, która znajduje się w windows\repait, lub windows\systen32\repair, ale musisz mieć na uwadze, że to jest kopia dziewiczego rejestru, tak więc będziesz musiał wszystko wgrywać od zera tak jakbyś zrobił format, dla tego w sumie moim zdaniem bardziej sensownym posunięciem w sytuacji braku punktów przywracania systemu jest zabezpieczenie danych spod Linuksa i format, jednak musisz mieć na uwadze, że Windows nadpisze MBR przez co nie będziesz miał dostępu do Linuksa i aby przywrócić do niego dostęp pod instalacji Windowsa będziesz musiał zainstalować od nowa gruba… Jak dokładnie to zrobić nie będę się rozpisywać, ponieważ po pierwsze to nie ten dział, po drugie od cholery masz w necie poradników dla Ubuntu, co również ma zastosowanie w kubuntu, ponieważ de facto to jest jeden i ten sam system, różnią się tylko tym, że po instalacji ubuntu masz wgrane srodowisko GNOME, a w kubuntu, KDE i jeszcze niektórymi aplikacjami, natomiast jądro jest to samo.

Jeżeli wiesz które klucze rejestru musisz poprawić, możesz użyć narzędzia chntpw.

Atis

Jesteś wielki =D>

tyle lat grzebię w komputerach ale tego nie wiedziałem :smiley:

zawsze coś nowego!!

pomogło