Jak naprawić uszkodzone archiwum Winrara?

Podczas tworzenia archiwum ciągłego w Winrarze wyskoczył mi nst. błąd:>>Klik<<

Nie jestem pewien co w tym przypadku powinienem zrobić, może ktoś by wiedział ?

Może powiem co robię po kolei:

  1. pobieram dany plik lub pliki z Netu w formacie .rar.

  2. w Winrarze zaznaczam pliki i klikam na dodaj do archiwum, dodaję pliki do archiwum i tworzę z nich archiwum ciągłe. Zaczyna tworzyć się archiwum .rar.

  3. w Winrarze w utworzonym archiwum klikam opcję napraw archiwum, gdzie zaznaczam dodaj dane naprawcze, i inne opcje. Trwa naprawa archiwum .rar.

  4. naprawione archiwum znajduje się na dysku twardym pod nazwą fixed.nazwa.rar. Jest to archiwum skompresowane. Wypakowuję z niego pliki i tworzy się plik lub folder z plikami pod nazwą fixed.nazwa.rar - archiwum nadal jest skompresowane.

  5. otwieram folder z plikami .rar i wypakowuję je w tym folderze. I tutaj właśnie podczas wypakowywania pojawił się ww. komunikat o błędzie. Z Winrara korzystam i wiem, że można dodawać tam woluminy naprawcze jednak nie jestem aż tak biegły w tym aby to zrobić i dlatego proszę o pomoc.

Z pobranych plików/part chcesz stworzyć ciągle archiwum, z danymi naprawczymi, tak ? Zaznaczasz je wszystkie myszką > prawy klik > z menu kontekstowego Winrar > Dodaj do archiwum > zaznaczasz Dodaj dane naprawcze i Utwórz archiwum ciągle > Zaawansowane > Dane naprawcze np 5% > OK.

Tej części operacji w ogóle nie rozumiem…Co chcesz naprawiać ? Pobrane pliki z których chcesz zrobić archiwum ciągłe są uszkodzone ? Czy twoje utworzone archiwum jest uszkodzone i wywala przy wypakowywaniu błąd ? Czy jak…

błędu crc nie naprawisz w ten sposób , albo źle ściągnięte albo jakiś bład na twardzielu

Skoro o tym - to ściągnięte są dobrze, w pełni, żadnego błędu na hdd nie ma. Na screenie masz zaznaczone które party są uszkodzone - to fakt są uszkodzone. Ale aby naprawić potrzeba danych naprawczych dla archiwum - napisałem o tym bardzo wyraźnie - ja dodaję ich zawsze na max 10%. Więc zrobiłem wszystko co trzeba ale wywala mi ww. błąd. Samo tworzenie archiwum przebiegło dobrze to podczas wypakowywania wyskakuje błąd CRC.

W jaki sposób - ja nie podałem żadnego sposobu - to jest właśnie moje pytanie o sposób. Czy chcesz powiedzieć, że błędów CRC w Winrarze nie da rady naprawić ? Bo mimo rzeczywiście dodania danych naprawczych wywala znów ten błąd. W takim razie w jaki sposób i jakim programem naprawić ten felerny błąd CRC ?

Nie wierzę, że nie wiesz o co mi chodzi - chcę oczywiście naprawiać uszkodzone części archiwum (Party 2 i 7), które już pobrane z sieci są uszkodzone rozumiesz - ale to tylko w części tworzenia archiwum a nie wypakowywania - fakt pomyłka, przyznaję. Chyba masz rację trochę się zapędziłem - woluminy naprawcze dodaje się do brakujących części archiwum a nie jak napisałem do uszkodzonych (u mnie błąd CRC).

No właśnie nie :smiley:

1.Jeżeli zassane party są uszkodzone i nie maja danych naprawczych (prawy na pliku *part2.rar> właściwości > archiwum > Dane naprawcze - jak brak to lipa) to raczej nic nie wykombinujesz- nie naprawisz ich. Ktoś kto tworzył prawdopodobnie nie sprawdził czy nie ma błędu przy wypakowaniu. Dane naprawcze można dodać tylko przy tworzeniu archiwum, i tylko przy ich pomocy można skutecznie naprawić part , opcja Napraw przy braku danych nic nie da/przepakuje z błędami…

2.Jeżeli z pobranych części można wypakować pliki (parę razy udało mi się wypakować 7Zipem ,pomimo że WinRar zgłaszał błąd CRC i wszystko grało) ,to przepakuj party do swojego pliku+dane naprawcze…

Wiem o co Ci chodzi ? :slight_smile:

Ale przy prawokliku na utworzone archiwum ciągłe nazwa.rar i fixed.nazwa.rar ale nie wypakowane > właściwości > archiwum > dane naprawcze - one istnieją, dopiero po wypakowywaniu do folderu lub osobnego folderu - zależy to bowiem jeszcze od formatu pliku itd. wyskakuje błąd CRC. Czyli ten błąd jest w Winrarze nie do naprawienia tak - dziwne bo w Winrarze czytam o możliwości naprawy taże CRC warunkowo tym bardziej, że dane naprawcze archiwum są ?

Nie rozumiem tego - wyjaśnij.

A co z 7Zip - posiadam go ale on przecież tylko archiwizuje pliki ale ich nie naprawia - mówię tak bo rzadko go używam więc proszę o ewentualne sprostowanie.

OK rozglądnij się za programami :

Rar Repair Tool 4.1

Advanced Rar Repair 1.2

Może pomogą. Nie wiem czy to przez pogodę czy co, ale dalej nie jasne dla mnie jest co Ty tam kombinujesz…

Pobrałeś z internetu coś tam np w trzech częściach part1.rar ,part2.rar,part3.rar - i teraz czy te pliki posiadają dane naprawcze i czy przy ich wypakowaniu wyskakuje błąd CRC ? Bo piszesz :

Ja np z tego nie za wiele rozumiem…z tego co piszesz mam wrażenie,że pobrałeś plik w częściach > z tych części tworzysz archiwum ciągle > a części chcesz naprawiać przy wypakowywaniu dodanymi przez siebie danymi naprawczymi :smiley:

Jeżeli pobrany plik z internetu ,ten w częściach możesz wypakować ,to ten wypakowany plik spakuj na nowo :slight_smile:

Tak 7Zip nie naprawia -:

Tylko bez takich nikomu niepotrzebnych uszczypliwości proszę - ja nic nie kombinuję, spokojnie, bez nerwów myślę, że wtedy do czegoś dojdziemy. Przecież po to piszę ten post bo czegoś nie wiem, a jeżeli nie wiem to pytam i próbuję to wyjaśnić - prawda. Ale to tak na marginesie. A teraz do rzeczy.

No oczywiście. Rozumiesz, rozumiesz. Ściągam party .rar, dodaję do archiwum, naprawiam archiwum z danymi napr., wypakowuję i pojawia się błąd CRC.

Tutaj tak przy okazji: przeczytałem gdzieś, że archiwa rar zaleca się pobierać z serwera już z danymi naprawczymi ale po czym poznać, że one już tam są ?

Czy chcesz powiedzieć, że powinienem po prostu rozpakować te pobrane ale jeszcze nie połączone party .rar Winrarem lub 7Zipem i z powrotem je spakować tak - ale którą opcją w Winrarze a ktorą w 7Zipie, wybacz ale nie miałem zbyt często okazji tego robić ? W tym artykule jest to opisane: http://www.vista.pl/porady/975_winrar_blad_crc_czyli_ratujmy_pliki.html

W tym artykule pisze, że jeśli rozpakuję poszczególne party i spakuję znów zaznaczając odpowiednie opcje to jest szansa na odzyskanie tych uszkodzonych archiwów - rozumiesz pojedynczo a nie tak jak ja robię łącznie - czy tak ?

Program ARAR 1.2 posiadam i muszę powiedzieć, że jest do bani, niczego nie naprawia , Natomiast Rar Repair Tool nie mam - postaram się sprawdzić.

Nie chciałem aby to zabrzmiało jak uszczypliwość - sorki :wink:

Skupmy się na : “dodaje do archiwum” i “naprawiam archiwum z danymi napr”. Spróbuj te party przed dodaniem naprawić (jeżeli jest błąd przy wypakowaniu) a następnie wypakować.

Otóż to ,to właśnie chce powiedzieć ,bo wciąż nie jestem pewny, bo nie odpowiedziałeś czy :

Raczej nic z tego nie będzie , w artykule jest mowa o wypakowaniu “części” filmu w celu podejrzenia czy pobraliśmy w ogóle właściwy plik.

Po wypakowaniu każdego parta z osobna ,plik będzie poszatkowany , jak się to uda ,to w przypadku filmu ,trzeba będzie połączyć pliki jakimś np konwerterem - opcja scalanie - ale nie jestem pewny czy coś z tego wyjdzie.

Wypakuj pliki + na wszelki wypadek zaznacz Zachowaj uszkodzone pliki .

Czasem u źródła wstawiający zamieszcza informacje o dołączonych danych naprawczych ,tylko tak można się dowiedzieć o ich istnieniu.

Zrobiłem tak jak radziłeś tzn. wypakowałem pierwszy z serii partów Winrarem, w oknie Ścieżka i opcje wypakowywania na karcie Ogólne w polu Tryb aktualizacji zaznaczyłem Wypakuj i zastąp pliki, w polu Nadpisywanie zaznaczyłem Zapytaj, w polu Różne zaznaczyłem Zachowaj uszkodzone pliki, na karcie Zaawansowane nic nie zaznaczałem, zostawiłem domyślne.

Przy wypakowywaniu co prawda wyskoczyły dwa komunikaty o błędach w partach 2 i 7, ale wypakowywanie zakończyło się i powstał folder z materiałem z pliku. Jest cały, działa poprawnie, tylko może podczas szybkiego przewijania lub przesuwania suwaka nawigacyjnego słychać takie jakby zgrzyty w dźwięku. Ale to już chyba wynika prawdopodobnie z tego celowego uszkodzenia i błędu CRC przez uploadera. Generalnie działa dobrze.

I w 7zipie bardzo podobnie, efekt dokładnie ten sam. Zawartość wypakowała się, jest, wyświetla się.

Również wyświetlił się komunikat o błędzie. Ale folder z plikiem jest.

Cóż wypada ci tylko podziękować, uff… wydawało się to takie trudne a okazało się to prostsze niż myślałem. Dzięki!

:smiley: :slight_smile: :wink:

Mam tylko jeszcze jedno pytanie: to po co w ogóle łączy się pliki w Winrarze w archiwum, naprawia je, dodaje % danych naprawczych i wypakowuje tak jak ja napisałem ? W przypadkach jakich błędów jest to skuteczne ? :wink:

Osoba pakująca rar z plików może dodać dane naprawcze. Które w większości przypadków pomagają naprawić archiwum.

Mając uszkodzone archiwum, możesz je tylko naprawić tylko za pomocą już dodanych danych naprawczych (nie możesz dodać własnych, ponieważ nie masz z czego dodać uszkodzonej części).

Nadal nie rozumiem, skoro dane naprawcze już tam są albo i nie, a ja nie mogę ich dodać, to po co w Winrarze jest ta opcja "dodaj dane naprawcze " do archiwum łącznego ?

Rozumiem, że w tym przypadku po prostu nie było tych danych ?

Tylko dlaczego w połączonym przeze mnie archiwum przy prawokliku -> Właściwości - dane naprawcze istnieją ?

Dane naprawcze << dane służące do naprawy archiwum, możesz je dodać jedynie ZE SPRAWNEGO archiwum. Niby jak chciałbyś zrobić coś z niczego ? :slight_smile:

Co znaczy “sprawne archiwum” ?

Archiwum, które da się wypakować bez żadnego błędu.

No to skoro nie zawiera błędu to co tu jeszcze naprawiać - nie uważasz ? :x