Jak nauczyć sie bić?

(Marcinb677) #1

Tak jak w temacie. Może głupi temat ale chodzi mi jakie chwyty i w ogóle takie techniki. Ale nie chodzi mi tu jak się bić do krwi tylko takie chwyty żeby w szkole nikt nie zaczynał do mnie

Od razu mówię że nie jestem zbyt wysoki więc jakieś chwyty dla wysokich odpadają.

Może ktoś zna jakieś poradniki albo coś?

(korni007) #2

eh..szkolne czasy...do mnie jak ktoś podszedł to albo pstryknąłem mu w oko :smiley: albo jak chciał przywalić przytrzmywałem mu ręce (niestosowna metoda - u mnie zadziałała :D)

(Scorpion1948) #3

Zapisz się na zapasy,tam nauczą Cię przydatnych chwytów a sama technika walki jest dość trudna,lecz opłaca się potrenować.Sam kiedyś trenowałem zapasy,nauczysz się m.in.suplesa

(Czarna Owca Qwerty) #4

podejdzie do Ciebie jakiś dryblas i będzie fikał uderz go w splot słoneczny. Na pewno ujdzie z niego powietrze :stuck_out_tongue:

(kwasna pikla) #5

obejrzyj sobie następujące filmy

• Droga smoka

• Karate Kid

• Karate Kid 2

• Wejście smoka

• Kickboxer

• Rocky

• Krwawy sport

• Karate Kid 3

• Rocky 2

• Wielka draka w chińskiej dzielnicy

• Najlepszy z najlepszych

• Pięści węża 4

• Podwójne uderzenie

• Quest

• Pijany mistrz

poza tym warto jeszcze oglądać Power Rangersów na jetixie leci kilka serii

polecam^^

(Bazzyq) #6

Polecam Aikido :smiley:

Większość technik w miarę łatwa, ale wymagają treningu

Jak dla kogoś w kogo np. zaczepiają w szkole jest wprost idealna. W każdym większym mieście znajdzie się jakaś sekcja Aikido.

Tylko nie spodziewaj się tego że po kilku terningach będziesz mógł kogoś zaatakować - aikido to raczej sztuka obronna a po więcej odsyłam do wujka Google ;p

No i moge dodać że w wiekszości sekcji aikido nauczysz się też przy okazji iaido (sztuka władania mieczem samurajskim) - takie małe urozmaicenie

no i jeszcze warunki fizyczne - nawet chuderlak i "niziołek" jest w stanie dobrze wykonaną techniką powalić dryblasa ;p

Wiem bo sam trenuje od kilku lat i efekty oraz "osiągnięcia są znaczne ;p

zapomniałem o kosztach, 2 - 3 treningi w tygodniu około 50zł miesięcznie plus wyposażenie tzw: kimono - koło 100-150 zl i booken (do iaido) około 40zł ;p

(Barbul72) #7

POLECAM !!

(Larry Bigl) #8

(Cekol1) #9

polecam kravmage i muay thai mój kmpel na to chodzi i naprawde że potrafi zaskoczyć ipokazać czego tam uczą , i ja też mam w planach pochodzić chociaż na muay thai :smiley:

(fiesta) #10

jeszcze nie słyszałem żeby od oglądania filmów ktokolwiek się nauczył sztuki samoobrony a szególnie takich w stylu:

8)

(Kostrzewa83) #11

tak a pozniej poloz sie spac i rano bedziesz czul sie jak bruce lee

polecam aikido, wykorzystuje sie duzo roznych dzwigni dzieki czemu masa i sila przeciwnika ma o wiele mniejsze znaczenie

jest to sztuka walki obronna i tyle powinno normalnemu czlowiekowi wystarczyc

co do krawmagi to szczegolnie polecana jak chcesz byc kibolem

(JNJN) #12

Proszę używać polskich znaków, opcja edytuj i popraw posta.JNJN