Jak nauczyć sie bić?

Tak jak w temacie. Może głupi temat ale chodzi mi jakie chwyty i w ogóle takie techniki. Ale nie chodzi mi tu jak się bić do krwi tylko takie chwyty żeby w szkole nikt nie zaczynał do mnie

Od razu mówię że nie jestem zbyt wysoki więc jakieś chwyty dla wysokich odpadają.

Może ktoś zna jakieś poradniki albo coś?

eh…szkolne czasy…do mnie jak ktoś podszedł to albo pstryknąłem mu w oko :smiley: albo jak chciał przywalić przytrzmywałem mu ręce (niestosowna metoda - u mnie zadziałała :D)

Zapisz się na zapasy,tam nauczą Cię przydatnych chwytów a sama technika walki jest dość trudna,lecz opłaca się potrenować.Sam kiedyś trenowałem zapasy,nauczysz się m.in.suplesa

podejdzie do Ciebie jakiś dryblas i będzie fikał uderz go w splot słoneczny. Na pewno ujdzie z niego powietrze :stuck_out_tongue:

obejrzyj sobie następujące filmy

  • Droga smoka

  • Karate Kid

  • Karate Kid 2

  • Wejście smoka

  • Kickboxer

  • Rocky

  • Krwawy sport

  • Karate Kid 3

  • Rocky 2

  • Wielka draka w chińskiej dzielnicy

  • Najlepszy z najlepszych

  • Pięści węża 4

  • Podwójne uderzenie

  • Quest

  • Pijany mistrz

poza tym warto jeszcze oglądać Power Rangersów na jetixie leci kilka serii

polecam^^

Polecam Aikido :smiley:

Większość technik w miarę łatwa, ale wymagają treningu

Jak dla kogoś w kogo np. zaczepiają w szkole jest wprost idealna. W każdym większym mieście znajdzie się jakaś sekcja Aikido.

Tylko nie spodziewaj się tego że po kilku terningach będziesz mógł kogoś zaatakować - aikido to raczej sztuka obronna a po więcej odsyłam do wujka Google ;p

No i moge dodać że w wiekszości sekcji aikido nauczysz się też przy okazji iaido (sztuka władania mieczem samurajskim) - takie małe urozmaicenie

no i jeszcze warunki fizyczne - nawet chuderlak i “niziołek” jest w stanie dobrze wykonaną techniką powalić dryblasa ;p

Wiem bo sam trenuje od kilku lat i efekty oraz "osiągnięcia są znaczne ;p

zapomniałem o kosztach, 2 - 3 treningi w tygodniu około 50zł miesięcznie plus wyposażenie tzw: kimono - koło 100-150 zl i booken (do iaido) około 40zł ;p

POLECAM !!

polecam kravmage i muay thai mój kmpel na to chodzi i naprawde że potrafi zaskoczyć ipokazać czego tam uczą , i ja też mam w planach pochodzić chociaż na muay thai :smiley:

jeszcze nie słyszałem żeby od oglądania filmów ktokolwiek się nauczył sztuki samoobrony a szególnie takich w stylu:

tak a pozniej poloz sie spac i rano bedziesz czul sie jak bruce lee

polecam aikido, wykorzystuje sie duzo roznych dzwigni dzieki czemu masa i sila przeciwnika ma o wiele mniejsze znaczenie

jest to sztuka walki obronna i tyle powinno normalnemu czlowiekowi wystarczyc

co do krawmagi to szczegolnie polecana jak chcesz byc kibolem

Proszę używać polskich znaków, opcja edytuj i popraw posta.JNJN