Jak nazwać plik w edytorze html

pytanie chyba banalne ale czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak nazywać pliki w różnych edytorach ??

a teraz dokładniej napisze o co mi chodzi, zaczynam uczyć robienia sie stronki www, na kompie mam 4 edytory html, 4 różne ponieważ znalazłem kilka podstawowych szablonów html, i chce sprawdzić który najlepiej mi zadziała, jak mozna zapisac plik w innej nazwie niż ‘index.html’ ??

nie za bardzo rozumiem o co chodzi.

jeśli wskażesz przeglądarce folder używając adresu np

http://localhost/folder_name/

to serwer obsługujący sprawdza czy istnieje tam plik o nazwie index.html (index.php itp)

ale jeśli podasz konkretny plik np:

http://localhost/folder_name/index2.html to w odpowiedzi otrzymasz zawartość konkretnego pliku.

możesz również utworzyć kilka folderów poniżej głównego katalogu.

no własnie jak otworzyć kilka folderów poniżej głównego katalogu ??

mógłbyś napisać ??

To może ja zadam pytanie. Na jakim poziomie znasz się na tematyce IT.

Poziom 0. - włącz wyłącz komputer ?? czy potrafisz coś więcej.

Pytanie się jak otworzyć (a dokładniej utworzyć) kilka folderów jest po prostu poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Masz dostęp tylko konsolowy do serwera i nie znasz komendy?? weź proszę mi wytłumacz w czym jest problem.

wiem jak sie robi foldery, chodzi mi co wpisać w nazwie tzn inne nazwy niż ‘index html’

np. w kedzie zapisuje jako ‘index html’, a jak zapisac np. w word pad ??? jak wpisze index html to mi przerzuca do pliku z keda, a chce miec kilka plików na pulpicie , jaka wpisac nazwe żeby w wordzie tęż zapisało na dysku ale w innym pliku ,najwyżej jak to pytanie jest za proste to bede się dalej próbował jakoś ,

To chyba chodzi o skojarzenie rozszerzeń z edytorem.

Jeśli domyślnym programem do otwierania plików .html jest ked to po dwu-kliku taki plik otwiera ked. Natomiast zawsze z poziomu danego edytora można otworzyć plik tekstowy z dowolnym rozszerzeń.

Ewentualnie możesz dodać jakieś inne rozszerzenie i skojarzyć go z danym edytorem, ale jak dla mnie bez sensu. Jeśli działasz na Windowsie to również w menu kontekstowym masz opcję otwórz za pomocą i do wyboru dostępne edytory,

Chodzi ci o zapisz jako ? Poza tym word nie bardzo nadaje się do pracy w html. Użyj notepad++ / systemowego notatnika.

dzięki za pomoc, działa mi ,