Jak nazwać plik w edytorze html

(Daro5777) #1

pytanie chyba banalne ale czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak nazywać pliki w różnych edytorach ??

a teraz dokładniej napisze o co mi chodzi,, zaczynam uczyć robienia sie stronki www,, na kompie mam 4 edytory html, 4 różne ponieważ znalazłem kilka podstawowych szablonów html,, i chce sprawdzić który najlepiej mi zadziała,, jak mozna zapisac plik w innej nazwie niż 'index.html' ??

(Grzelix) #2

nie za bardzo rozumiem o co chodzi.

jeśli wskażesz przeglądarce folder używając adresu np

http://localhost/folder_name/

to serwer obsługujący sprawdza czy istnieje tam plik o nazwie index.html (index.php itp)

ale jeśli podasz konkretny plik np:

http://localhost/folder_name/index2.html to w odpowiedzi otrzymasz zawartość konkretnego pliku.

możesz również utworzyć kilka folderów poniżej głównego katalogu.

(Daro5777) #3

no własnie jak otworzyć kilka folderów poniżej głównego katalogu ??

mógłbyś napisać ??

(Grzelix) #4

To może ja zadam pytanie. Na jakim poziomie znasz się na tematyce IT.

Poziom 0. - włącz wyłącz komputer ?? czy potrafisz coś więcej.

Pytanie się jak otworzyć (a dokładniej utworzyć) kilka folderów jest po prostu poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Masz dostęp tylko konsolowy do serwera i nie znasz komendy?? weź proszę mi wytłumacz w czym jest problem.

(Daro5777) #5

wiem jak sie robi foldery, chodzi mi co wpisać w nazwie tzn inne nazwy niż ‘index html’

np. w kedzie zapisuje jako ‘index html’, a jak zapisac np. w word pad ??? jak wpisze index html to mi przerzuca do pliku z keda, a chce miec kilka plików na pulpicie , jaka wpisac nazwe żeby w wordzie tęż zapisało na dysku ale w innym pliku ,najwyżej jak to pytanie jest za proste to bede się dalej próbował jakoś ,

(Grzelix) #6

To chyba chodzi o skojarzenie rozszerzeń z edytorem.

Jeśli domyślnym programem do otwierania plików .html jest ked to po dwu-kliku taki plik otwiera ked. Natomiast zawsze z poziomu danego edytora można otworzyć plik tekstowy z dowolnym rozszerzeń.

Ewentualnie możesz dodać jakieś inne rozszerzenie i skojarzyć go z danym edytorem, ale jak dla mnie bez sensu. Jeśli działasz na Windowsie to również w menu kontekstowym masz opcję otwórz za pomocą i do wyboru dostępne edytory,

(Drobok) #7

Chodzi ci o zapisz jako ? Poza tym word nie bardzo nadaje się do pracy w html. Użyj notepad++ / systemowego notatnika.

(Daro5777) #8

dzięki za pomoc, działa mi ,