Jak nazwać użytkownika allegro


(Artx) #1

Zawsze mam ten dylemat gdy chcę napisać coś na temat kupującego lub sprzedającego,lub komentarz do aukcji i dotychczas pojawiały się tylko określenia od słowa allegro.A mi się bardziej podobają te 3 poniżej i nie wiem którą wybrać

-Aukcjonista

-Aukcjant

-Aukcjoner


(Łukasz14) #2

A może Kupujący i Sprzedawca? :wink:


(fiesta) #3

Żadną, gdyż żaden z powyższych wyrazów nie istnieje, (jedynie Aukcjoner to nazwa programu do prowadzenia licytacji). A reszta,a szczególnie “aukcjant” to jak dla mnie bełkot nowomowy.


(system) #4

Allegrowicz


(henryk zając) #5

http://sjp.pwn.pl/slownik/2656028/aukcjonariusz


(scripter1) #6

Jak już ci kolega napisał nie istnieją takie słowa, jeśli nie chcesz się ośmieszyć to nie wymyślaj niestworzonych określeń.

Powszechnie używa się określeń takich jak Sprzedawca (lub Sprzedający)/Kupujący (lub Klient lub Licytujący); Allegrowicz; Użytkownik (lub ewentualnie potoczne User); Kontrahent.

Jeśli potrzebujesz więcej określeń to zajrzyj do słownika, można go niedrogo kupić na Allegro…


(Artx) #7

Nie istnieją,ale właśnie je stworzyłem i teraz trzeba je tylko nagłośnić medialnie i w internecie. Cieszę że istnieje aukcjonariusz


(Danielson) #8

nie ma co się trzymać utartych standardów i konwencji,

dwójeczka.


(Kpc21) #9

http://sjp.pwn.pl/szukaj/aukcjoner

Aukcjonariusz to licytujący.

http://sjp.pwn.pl/szukaj/aukcjonariusz

Ale w odniesieniu do aukcji internetowych, raczej tego słowa się nie używa.

A język tworzą ludzie, którzy z niego korzystają. Jeśli jakieś słowo wejdzie do powszechnego użycia, trudno powiedzieć, że takiego słowa nie ma.

Jeszcze do tego:

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=3791

Sprawa podobna jak z forumowym (foralny jest ładniej :slight_smile: ) forumowiczem. Proponuję poszukać chociażby w poradni językowej PWN-u.