Jak nazywa się styl jaki gra DJ Magix?

Jak nazywa się styl jaki gra DJ Magix? Owszem jest handsup/techno ale ma zabarwienie chyba breakbeat ?(biegający, nierówny bass) ?

Jak to się dokładnie nazywa…

Przykład:

Wszystkie utwory jakie posiadam mają 150-155 BPM

nie słuchałem tego całego bo mi sie nie chce,

ale mi to podchodzi kawalkiem pod Dancecore, jak to…:

http://promodj.com/gutsuk.respect56/mix … d_by_Treex

To nie ten styl. Poza tym Twój przykładowy link prowadzi do czystego dancecore/handsup a ja mam na myśli co innego.

tylko że z breakiem, to nie ma nic wspólnego, to zwykła papka dance’owa, z mocniejszym beat’em,

więc szukaj w dancecore lub nawet eurodance…

jarek26 ok niech Ci bedzie.

Miałem tu dac link do tego gatunku co akurat mam na myśli ale nie wierzę w to, że ktoś bedzie wiedział cos na ten temat przynajmniej nie w Polsce (bo tego stylu nikt nie słucha w Polsce) , spytam się na zagranicznym forum…

djzon , w tym filmiku jest to po prostu Hands Up. Wymiennie stosuje się również takie określenia jak Dancecore czy Hard Dance.

Styl był najbardziej popularny w latach 2004-2008, lecz istnieje do dziś (i mam nadzieję, że wwróci jeszcze do lat świetności). Gatunek ten powstał w Niemczech (kolebka Hands Upu) i swoje korzenie ma między innymi w Euro Dance.

Jesli mówimy natomiast o utworach z 150-155 BPM to jest to już granica pomiędzy Hands Upem, a Happy Hardcorem, które charakteryzują się BPM najczęsciej na poziomie 160 - 180. Ale w powyższym filmiku nie jest to Happy Hardcore.

Też mi się wydaję, że to jest po prostu Hands Up. 150-155 BPM w HU się zdarza, ale rzadko dość.

takiktoś - Tak hands up ale nie o to mi chodzi! !!

To jedno i to samo.

Kolega digriss już wyjaśnił.

HandsUp, Dance a HardDance ma coś ze sobą wspólnego ale to nie jest to samo! !!

Tak samo jak inni mówią techno na HandsUp - a to się grubo mylą !!

Tego nie słyszałem, żeby tak mówiono. :slight_smile:

Hands Up pochodzi od Dance a on od House i Trance. Trance ma podłoże w Techno.

Hands Up ma nazwy zamienne takie jak: Commercial Trance i Dancecore.

Hard Dance to grupa gatunków cięższych takich jak np. Hardstyle i Hardcore. Niektórzy do tej grupy zaliczają również Hands Up. Przykładowi artyści to Cascada i Scooter. :slight_smile: