Jak nazywa się wejście do słuchawek(mikrofon i słuchawki)?

Pytam, bo w moim lapku Lenovo Y50-70 coś od początku nie działa, jak wkładam MIC, działa tylko wejście ze słuchawkami i chciałbym całość wymienić, ale nie wiem jak kto się profesjonalnie nazywa.

I drugie pytanie, czy są jakieś różne płytki czy jak to nazwać? W sensie czy jest jeden model i do all pasuje, czy trzeba się męczyć i szukać do każdego modelu specjalnego?

Nie chce wysyłać do Lenovo bo mi zależy na lapku, nie mam kompa etc. A pracuję na nim.

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Masz gniazdo typu "combo jack " Jeśli chcesz podłączyć osobno słuchawki i mik musisz użyć takiej przejściówki -   http://allegro.pl/adapter-jack-3-5mm-4-pin-laptopa-lenovo-przejsc-i5519984173.html

Raczej nie, skoro są narysowane słuchawki  przy jednym, a przy drugim napisane MIC.

W instrukcji producenta napisano "combo jack "

No ale mówię Ci, pokazane mam słuchawki przy jednym wejściu, a przy drugim MIC napisane, ale właśnie ono nie działa. Więc może masz rację.

Jeśli faktycznie masz dwa gniazda to po prawidłowym podłaczeniu musisz zmienić (uaktywnić,włączyć ) wejście dla mikrofonu zewnetrznego w ustawieniach karty audio. Rozumiem że do tej pory używałeś mik wewnętrznego - wbudowanego w lap .

Dobra doczytałem w instrukcji, dziękuję Ci bardzo za pomoc. Temat do zamknięcia. Tamto gniazdo drugie to: Gniazdo S/PDIF Pozwala na podłączenie cyfrowych urządzeń . Czyli jak zakupię taką przejściówkę to wtykam ją w wejście słuchawkowe tak?

Tak ! Plus ustawienia karty audio !

A co tam trzeba pozmieniać? 

Tak, do tej pory używałem w lapku mikro ale teraz mam słuchawki z mikro no i taki problem, dlatego spytałem. Dzięki za pomoc.:slight_smile: