Jak nie aktualizować win 8.0 do 8.1

Witam,proszę o pomoc dotyczącą win 8.1.Pojawiają mi się sygnały dotyczące aktualizacji systemu z 8.0 na 8.1,po odrzucaniu prze zemnie tego komunikatu i tak komp po jakimś czasie sam się aktualizuje do win 8.1,wcześniej oczywiście zrobiłem wymaganą aktualizację ale strasznie mi zwalnia na 8.1 net i za przeproszeniem szlak mnie trafia:)Jak zaprzestać aktualizacji windows z 8.0 do 8.1,wyłączyć automatyczne aktualizację ?ktoś pisał że mam zainstalować Avasta,mam avasta i nie pomaga,również Koledzy i Koleżanki radzili mi odłączyć sklep? zrobić porządek na kompie ?porządek mam nie ściągam nic,więcej służy mi do pracy,nie gram na kompie:)Przyjmę każdą radę.Dziękuje i Pozdrawiam Wszystkich:)

Wolf3679

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Ja na 8.1 zarówno na starym (czysta instalacja) jak i nowym (fabryczna instalacja) laptopie nie miałem żadnych zwolnień z internetem, a wręcz chodzi bardzo dobrze. Aktualizacja może wpływa na ten stan rzeczy. Próbowałeś czystej instalacji 8.1 zamiast aktualizacji 8 do 8.1?

Niestety,nie próbowałem:(

@Wolf3679 to, że ja Ci udzieliłem odpowiedzi, nie znaczy, że masz ignorować prośbę innego moderatora. Widzę, że próbowałeś coś edytować, jeśli nie wiesz jak edytować tytuł, to klikasz przycisk “Użyj pełnego edytora” i tam pojawi Ci się pole edycji tytułu tematu.

Witam,

 

Również polecam 8.1 po wganiu wszystkich aktualizacji (Również opcjonalnej dłużej ) działa rewelacyjnie.

 

drobna optymalizacja systemu tylko wzmacnia efekt.

#Wolf- Twój Windows 8 aktualizuje się automatycznie do wersji 8.1 ponieważ zainstalowane masz aktualizacje, które to wymuszają (na pewno pobrane przez Update- automatycznie przez system). Jeżeli nie chcesz tego automatu musisz odinstalować wcześniejszą -chyba z sierpnia lub września KB 2871389 i druga (u mnie pokazała się pod koniec października) KB 3008273. Sprawdź w aktualizacjach u siebie i odinstaluj. Właśnie ta KB 3008273 wymusza aktualizację Windows-8 do 8,1.

Zalecenia ze strony Microsoftu

Aby wyłączyć powiadomienie o uaktualnieniu do windowsa 8.1 :

 

Metoda 1:

  1. Naciśnij na klawiaturze klawisze  win+r  i wpisz komendę  regedit

  2. Przejdź do klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\UpgradeNotification

  1. Zmień wartość  UpgradeAvailable  na " 0".

Metoda 2:

  1. Naciśnij na klawiaturze klawisze  win+r  i wpisz komendę  regedit

  2. Przejdź do klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\WindowsStore

Jeżeli taki klucz nie istnieje, utwórz go ręcznie. 

  1. Utwórz nową wartość DWORD o nazwie  DisableOSUpgrade  i ustaw jej wartość na " 1".

 

Metoda 3:

Odinstaluj i ukryj aktualizacje  KB2973544KB2885699  oraz  KB2871389.

 

Aby odinstalować aktualizację, naciśnij klawisze win+x i wybierz Programy i funkcje. Kliknij Wyświetl zainstalowane aktualizacje. Kliknij na danej aktualizacji prawym przyciskiem myszy i wybierz odinstaluj.

 

Aby ukryć aktualizację, otwórz  Windows Update  w Panelu sterowania. Po wyszukaniu aktualizacji kliknij na " x aktualizacje są dostępne", aby wyświetlić ich listę, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na danej aktualizacji i wybierz  Ukryj aktualizację.

Wielkie dzięki za podpowiedzi,postaram się krok po kroku zrobić tak jak piszecie,mam nadzieje że czegoś nie spartaczę.Dziękuje za podpowiedzi:):):):slight_smile:

Ja bym jednak optował za czystą instalacją Windows 8.1. Tutaj masz narzędzie: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Installation-Media-Creation-Tool,Program,Windows,59079.html