Jak nie dopuścić do aktualizacji systemu

Miałem Windows 8.0. Chociaż na kolejne propozycje aktualizacji do 8.1 klikałem, że nie, że nie teraz, że innym razem, to jednak w końcu mi się to dziadostwo zainstalowało. Ponieważ pojawiły się problemy z wybudzaniem komputera z uśpienia przeinstalowałem znowu do 8.0 i teraz mam 8.0. Pytanie jak nie dopuścić do aktualizacji do 8.1. Pewnie trzeba coś kliknąc coś wyłaczyć ale gdzie?

Zainstaluj 8.1 na czysto i po problemie. Nie ma żadnego sensu unikanie aktualizacji. 

Też zaktualizowałem  8 do 8.1 i jest rewelacyjnie. Z dyskiem ssd 120GB [jako drugi do 1 T] komp ouruchamia się w 10 sekund, wgrywanie stron to 1-2 sek. A program z dużą ilością dodatków jak GIMP, otwiera się 3 sekundy. Na XP ze zwykłym dyskiem trwało to i minutę.

8.0 jest ok a 8.1 nie wybudza mi prawidłowo kompa gdy zamknę pokrywę laptopa lub gdy wyłączy się ekran. Musze resetować przyciskiem do włączania kompa. Zatem 8.0 jest super i tylko nie chce żeby mi zaktualizowało do 8.1. Pewnie coś trzeba pozmieniac w ustawieniach tylko gdzie bo nie moge tego ogarnąć?

*triumfs- Twój Windows 8 aktualizuje się automatycznie do wersji 8.1 ponieważ zainstalowane masz dwie aktualizacje, które to wymuszają (na pewno pobrane przez Update- automatycznie przez system). Jeżeli nie chcesz tego automatu musisz odinstalować wcześniejszą -chyba z sierpnia lub września KB 2871389 i druga (u mnie pokazała się pod koniec października) KB 3008273. Sprawdź w aktualizacjach u siebie i odinstaluj. Właśnie ta KB 3008273 wymusza aktualizację Windows-8 do 8,1.

Zresztą poczytaj sobie w tym temacie tu : https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://windowssecrets.com/patch-watch/moving-to-windows-8-1-ready-or-not/&prev=search

Hm dziś mi zrobiło dużo aktualizacji ale niestety nie znalazłem ten o której napisałes. Czy to możliwe, że jeszcze się nie zainstalowała? Bo np, zanim mi zatualizował do 8.1 to tego kompa miałem z pół roku. Więc może za jakiś czas się zaktualizuje i trzeba ją wtedy będzie odinstalować?

*triumfs- Jeżeli przywracałeś go do windows-8, to pobiera aktualizacje w kolejności tylko większe paczki. W podglądzie zainstalowanych już aktualizacji możesz szybko wyszukać poprzez wrzuceniu nr. KB w wyszukiwarkę w prawym górnym rogu okna z aktualizacjami. 

Mogę ci jedynie podpowiedzieć abyś NIE ustawiał Update na automatyczne pobieranie i instalowanie, zmień ustawienia tak żaby pobierał ale nie instalował z automatu- aby decydował użytkownik. 

Musisz teraz sam pilnować tych numerów KB jakie pobierze windows przy kolejnej aktualizacji i te wyszczególnione przeze mnie należy zaznaczyć i klikając prawym przyciskiem myszy z menu wybrać “ukryj”, a pozostałe instalować- gdyby przez przypadek zostały zainstalowane to ręcznie odinstalowujesz.   

Mam nadzieję, że dostatecznie i zrozumiałe to wyjaśniłem.  

dzieki, juz mnie pytalo czy chce aktualizowac do 8.1 ale zmienilem w ustwieniach tak jak napisales i na razie spokoj.

Chcę tylko wspomnieć, że wsparcie dla czystej 8 kończy isę niebawem, albo już skończyło, więc z punktu widzenia bezpieczeństwa, możesz równie dobrze używać XP.

Tak jak ktoś wyżej zaproponował, zainstaluj czystą 8.1. Poszukaj również sterowników na stronie producenta.

Windows 8 ma mieć wsparcie jeszcze przez  rok.

 

Z punktu widzenia bezpieczeństwa, ten system jest znacznie bezpieczniejszy od Windows XP, którego poziom bezpieczeństwa był bardzo niski przez cały cykl życia, a teraz jest wręcz żałosny.

ja nie mam nic przeciwko 8.1 ale ten system jest ułomny. Nie rozumiem jak można wypuszczać coś co jest gorsze niż poprzednia wersja. A jest jakaś róznica jak się zaktualizuje czystą 8.1 w porównaniu z doaktualizowaniem od 8.0 do 8.1? I skąd wziąć czystą 8.1? Bo ja nawet nie mam 8.0 bo od razu była zainstalowana na kompie.

Różnica jest. Przy aktualizacji zdarzają się problemy. Czysta instalacja jest zawsze wskazana.

 

Czystą wersję próbną 8.1 możesz oficjalnie i legalnie znaleźć w internecie. Wystarczy, że posiadasz klucz produktu.

e*triumfs- jeżeli jesteś zainteresowany instalacją Win8.1 w przyszłości to Microsoft wypuścił narzędzie do tworzenia nośnika instalacyjnego dla Windows 8.1. Wklejam linki,  -   https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.thewindowsclub.com/windows-installation-media-creation-tool&prev=search 

do pobrania - https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media&usg=ALkJrhj_h8p7AEarkidbZ_voMlWaMn0XOQ 

dzieki, zobaczymy co czas przyniesie