Jak nie dopuścić do aktualizacji systemu


(triumfs) #1

Miałem Windows 8.0. Chociaż na kolejne propozycje aktualizacji do 8.1 klikałem, że nie, że nie teraz, że innym razem, to jednak w końcu mi się to dziadostwo zainstalowało. Ponieważ pojawiły się problemy z wybudzaniem komputera z uśpienia przeinstalowałem znowu do 8.0 i teraz mam 8.0. Pytanie jak nie dopuścić do aktualizacji do 8.1. Pewnie trzeba coś kliknąc coś wyłaczyć ale gdzie?


(Odyniec_Stary) #2

Zainstaluj 8.1 na czysto i po problemie. Nie ma żadnego sensu unikanie aktualizacji. 


(Joten52) #3

Też zaktualizowałem  8 do 8.1 i jest rewelacyjnie. Z dyskiem ssd 120GB [jako drugi do 1 T] komp ouruchamia się w 10 sekund, wgrywanie stron to 1-2 sek. A program z dużą ilością dodatków jak GIMP, otwiera się 3 sekundy. Na XP ze zwykłym dyskiem trwało to i minutę.


(triumfs) #4

8.0 jest ok a 8.1 nie wybudza mi prawidłowo kompa gdy zamknę pokrywę laptopa lub gdy wyłączy się ekran. Musze resetować przyciskiem do włączania kompa. Zatem 8.0 jest super i tylko nie chce żeby mi zaktualizowało do 8.1. Pewnie coś trzeba pozmieniac w ustawieniach tylko gdzie bo nie moge tego ogarnąć?


(arapo) #5

*triumfs- Twój Windows 8 aktualizuje się automatycznie do wersji 8.1 ponieważ zainstalowane masz dwie aktualizacje, które to wymuszają (na pewno pobrane przez Update- automatycznie przez system). Jeżeli nie chcesz tego automatu musisz odinstalować wcześniejszą -chyba z sierpnia lub września KB 2871389 i druga (u mnie pokazała się pod koniec października) KB 3008273. Sprawdź w aktualizacjach u siebie i odinstaluj. Właśnie ta KB 3008273 wymusza aktualizację Windows-8 do 8,1.

Zresztą poczytaj sobie w tym temacie tu : https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://windowssecrets.com/patch-watch/moving-to-windows-8-1-ready-or-not/&prev=search


(triumfs) #6

Hm dziś mi zrobiło dużo aktualizacji ale niestety nie znalazłem ten o której napisałes. Czy to możliwe, że jeszcze się nie zainstalowała? Bo np, zanim mi zatualizował do 8.1 to tego kompa miałem z pół roku. Więc może za jakiś czas się zaktualizuje i trzeba ją wtedy będzie odinstalować?


(arapo) #7

*triumfs- Jeżeli przywracałeś go do windows-8, to pobiera aktualizacje w kolejności tylko większe paczki. W podglądzie zainstalowanych już aktualizacji możesz szybko wyszukać poprzez wrzuceniu nr. KB w wyszukiwarkę w prawym górnym rogu okna z aktualizacjami. 

Mogę ci jedynie podpowiedzieć abyś NIE ustawiał Update na automatyczne pobieranie i instalowanie, zmień ustawienia tak żaby pobierał ale nie instalował z automatu- aby decydował użytkownik. 

Musisz teraz sam pilnować tych numerów KB jakie pobierze windows przy kolejnej aktualizacji i te wyszczególnione przeze mnie należy zaznaczyć i klikając prawym przyciskiem myszy z menu wybrać “ukryj”, a pozostałe instalować- gdyby przez przypadek zostały zainstalowane to ręcznie odinstalowujesz.   

Mam nadzieję, że dostatecznie i zrozumiałe to wyjaśniłem.  


(triumfs) #8

dzieki, juz mnie pytalo czy chce aktualizowac do 8.1 ale zmienilem w ustwieniach tak jak napisales i na razie spokoj.


(pionner) #9

Chcę tylko wspomnieć, że wsparcie dla czystej 8 kończy isę niebawem, albo już skończyło, więc z punktu widzenia bezpieczeństwa, możesz równie dobrze używać XP.

Tak jak ktoś wyżej zaproponował, zainstaluj czystą 8.1. Poszukaj również sterowników na stronie producenta.


(Odyniec_Stary) #10

Windows 8 ma mieć wsparcie jeszcze przez  rok.

 

Z punktu widzenia bezpieczeństwa, ten system jest znacznie bezpieczniejszy od Windows XP, którego poziom bezpieczeństwa był bardzo niski przez cały cykl życia, a teraz jest wręcz żałosny.


(triumfs) #11

ja nie mam nic przeciwko 8.1 ale ten system jest ułomny. Nie rozumiem jak można wypuszczać coś co jest gorsze niż poprzednia wersja. A jest jakaś róznica jak się zaktualizuje czystą 8.1 w porównaniu z doaktualizowaniem od 8.0 do 8.1? I skąd wziąć czystą 8.1? Bo ja nawet nie mam 8.0 bo od razu była zainstalowana na kompie.


(Odyniec_Stary) #12

Różnica jest. Przy aktualizacji zdarzają się problemy. Czysta instalacja jest zawsze wskazana.

 

Czystą wersję próbną 8.1 możesz oficjalnie i legalnie znaleźć w internecie. Wystarczy, że posiadasz klucz produktu.


(arapo) #13

e*triumfs- jeżeli jesteś zainteresowany instalacją Win8.1 w przyszłości to Microsoft wypuścił narzędzie do tworzenia nośnika instalacyjnego dla Windows 8.1. Wklejam linki,  -   https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.thewindowsclub.com/windows-installation-media-creation-tool&prev=search 

do pobrania - https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media&usg=ALkJrhj_h8p7AEarkidbZ_voMlWaMn0XOQ 


(triumfs) #14

dzieki, zobaczymy co czas przyniesie