Jak obciąć zdjęcie?

mam problem. chciałbym obciąć część zdjęcia, ale nie w taki sposób żeby zakolorować niechcianą część zdjęcia tylko poprostu obciąć niechcianą część zeby nie było jej wogóle widać, czyli tak jakby to było orginalne zdjęcie… najlepiej jakby to dało sie zrobić programem IrfanView. szukałem ale nie umiem znalęść w nim takiej funkcji… z góry dziękuje

paint? ew gimp

obciąć można paintem :twisted: ja robie wszystko paintem w powiększeniu można skopiować część tła z innej częśći obrazka i wkleić tu i ołówkiem zkolorować

jeżeli to niemożliwe bo np. masz zdjęcie z wakacji a nie tapete noto Photoschop (w sieci są tutoriale jak to nim zrobić)

Można też Irfanem. Otwierasz

File->Batch conversion

Szukasz pliku i dajesz na Add, ustawiasz output format na format jaki chcesz np JPG oraz katalog do zapisu (Output catalog)

Klikasz Advanced. tam dajesz ptaszka przy Crop i podajesz współrzędne startowe i długość/szerokość. Klikaz OK, okno się zamyka. W oknie, które zostało klikasz Start Batch.

Zapomniałem: Pozwala to przetworzyć wiele zdjęć za jednym razem.

Zaznacz myszką obszar zdjęcia, który chcesz aby został i wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+Y, następnie zapisz “nową” fotkę.