Jak obejść zabezpieczenia

mój admin ostatnio zablokował wszelką możliwość sciągania z netu za pomocą programów p2p, chciałem sie spytać czy jest możliwość żeby tą blokadę ominąc, a jeśli nie, to czy zna ktoś program p2p który nie zważa na blokadę i sciaga. Niedawno czytałem o tym w jakiejś gazecie komputerowej ale nie pamietam której i tam był wymieniony taki praogram. Dzieki za pomoc.

co do obejścia to niestety ale nie da sie obejść bez wiedzy admina :):wink:

Da sie wystarczy ze zmienisz port…

Ja mialem tak samo :slight_smile: Mi to pomoglo

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … &highlight

Tutaj masz podanych więcej programów p2p, więc potestuj inne, których Admin może nie zablokował:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … &highlight

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … &highlight

dzięki wielkie za rade, poczytam i mam nadzieje że mi sie uda cos z tym zrobić, jedyny sęk w tym że ja chyba nie moge zmienic portu - tzn tak mi sie zdaje bo nie mam zewnetrznego IP a to chyba jest potrzebne? :wink:

aha, i jeszcze chciałem sie spytac czy jak admin blokuje to musi zablokować te wybrane przez siebie programy p2p czy poprostu wszystkie jakiekolwiek by one nie były? Bo jeśli musi wpisywać to gdzies tam jakie blokuje a nie wpisałby np Shareazy to by był lajcik bo wtedy mógłbym sciągać do woli z programu o którym on może nie miec pojecia :lol:

Nie licz na to,napewno zablokował najpopularniejsze lub wszystkie.

Możliwości blokady ma dużo i jak kuma w czym rzecz i ma odpowiednie oprogramowanie to nic nie zrobisz.

masz racje, właśnie sprawdziłęm i są zablokowane prawie wszystkie porty, nic chyba z tym nie zrobie :frowning: powiedzcie tylko czy jakbym sobie kupił neostrade 128 kbps to z jaką tam prędkością moge sciągać taką realną oczywiście, i czy to w ogóle sie opłaca bo u nas 1mbps kosztuje w sumie 51 zł a za 512 zapłace 40 zł - wiem że to sie bardzie opłaca, ale musze niestety znosic fochy adminów, a w neostradzie mam własne IP, serwer w domu i sam zajmuje całe łączy - tzn chyba :wink:

PS: tam miało by łącze a nie łączy :wink:

i nie zapomnij że masz limit na pobranie danyh w neo :slight_smile: miesięczny

Poczytaj o neostradzie.

http://www.neostrada.pl/

http://turbokrecik.neostrada.pl/

http://neostrada.info/instalacja.php

Kompletnie się nie opłaca !!

Tutaj masz transfer około 130KB/s, a w neostradzie będziesz miał 16KB/s :slight_smile:

Spróbuj pogadać z adminem i dojść do jakiegoś konsensusu.

jak by nie było to na tym wyższym łączu, gdzie można sciągać p2p, to transfery i tak nie były wysokie, bardzo sie cieszyłem kiedy mi sie sciągało w sumie 16kBps, rzadko kiedy było tak żeby mi sie ściągało 40 albo 50, a już prawie w ogóle nie było tak żeby mi sie sciagało 125 ( bo tyle było max). Ja nie sciągam duzo z neta, i dlatego sie przeniosłem na to niższe łącze, które zresztą jest tańsze. Pomyślałem więc że jak bede potrzebował sciągnąć gre która ma 5 mb, albo jedną mp3, to chyba wystarczy łącze 128 kbps, poza tym ja nie ściągam duzo, no i co ważniejsze to nie są duze objetościowo pliki ( nie sciągam filmów na przykład), tylko raczej małe pliki i to sporadycznie - jesli chodzi o pogadanie o tym z adminem żeby mi pozwolił na niższym łączu sciagać, to nie mam szans, bo to jest taki oporny człowiek ze szkoda gadać :-x

W takim razie, trzeba pomyśleć nad NEO… :slight_smile: