Jak obliczac FSB?

na jednej stronie znalazlem opis mojej plyty głównej i pisalo tam że mojej płycie można regulować FSB

FSB: 533 – 3000 Mhz (133 – 750 Mhz)

Moje pytanie jest jak przeliczyc FSBy na MHz ?

np jeżeli chce zwiększyc o 10 Mhz to ile musze dodać FSBow?

z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Stary nieźle ci się pojęcia mylą. FBS, FPS

FSB - czyli przepustowość magistrali

Jeśli chcesz kręcić to podnosisz MHz (taktowanie) albo mnożnik proca.

no może… ale opcji MHz nie mam na mojej plycie głównej

mam tylko FBs i jak to podnisze to robi mi się oc :slight_smile:

OK… To może mi ktoś wytłumaczyć? Bo narazie robie tylko oc na plycie za pomocą 5%, 10%, 20%…

nie ma czegoś takiego

jest fsb i podnosząc to, pokrecasz proca i ramy

literówka

ok to pomoże mi to ktoś obliczyć?

Chyba masz nieco za mało pojęcia na OC, więc tak łatwo do tej sprawy nie podchodź. Co Ty chcesz przeliczać? F ront S ide B us to magistrala (użyje dość zabawnego porównania :slight_smile: - autostrada) używana do wymiany informacji między CPU i mostkiem północnym płyty głównej. Jest ona też bazowym wyznacznikiem taktowania procesora. Twój Pentium działa z FSB 133 MHz przy mnożniku 20x co daje 2660 MHz. Chcąc zwiększyć szybkość CPU musisz podnieść w Biosie wartość FSB o kilka MHz lub mnożnik o jedno lub dwa oczka (ze skokiem co 0,5). Jednak prawdopodobnie zmiana mnożnika nic Ci nie da, gdyż powinien być on zablokowany. Tylko się nie rozpędzaj za bardzo z tą zabawą.

No właśnie, jak to podnieść jak mam w biosie FSB I chce wiedźeć o ile musze musze podnieść FSB by podkręcic to 133 o 10 MHz

Jak chcesz podnieść to 133 o 10 MHz, to podnieś o 10 MHz!Przecież to zwykłe dodawanie! Będziesz miał wtedy FSB=143 MHz razy mnożnik 20 co da w efekcie procesor taktowany zegarem 2860 MHz. Nie podnoś jednak tak od razu o 10 MHz. Na początek daj 1 lub dwa, żeby sprawdzić jak się zachowa komputer i czy w ogóle zmiany odniosą skutek.

Chyba mnie nie rozumiecie

Nie mam opcji podnoszenie typu 133 MHz!!

moge podnieść tylko z 533FSb ów na wiecej

( mojego procka na dobrym chlodzeniu do 3.8 rozkręcisz )

Ok. Tam jest magistrala Quad. Dziel sobie to 533 przez 4. Wtedy będziesz wiedział jakie jest rzeczywiste taktowanie.

o i oto mi właśnie chodziło

dzięki :slight_smile: