Jak obliczyć energię pocisku?


(Alzajac1) #1

Mam nie codzienne pytanie do osób dobrych z fizyki :smiley: Otóż mam replikę ASG G36c. Prędkość wylotowa kulki to ~340 fps (stóp na sekundę) ~ 96 m/s ^^ waga kulki to 0.2g i teraz jak obliczyć energię tej kulki wyrażoną w J ? ;] Proszę nie podawać tylko wyników jeśli ktoś to obliczy ale także prosiłbym o wzór żebym mógł zrobić to sam bo z fizyki jestem delikatnie mówiąc słaby ;] Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś dane to oczywiście podam jeśli będzie to wykonalne :smiley:


(Airborn) #2

primo, zawężamy temat do obliczenia tylko energii kinetycznej, bo tylko ta Cię interesuje.

secundo, E = 0,5 * m * V^2, oczywiście masa wyrażana w kilogramach, prędkość w metrach na sekundę


(Alzajac1) #3

nie widzę związku ;| to nie jest praca domowa tylko moja ciekawość a dokładnie jestem ciekawa jaka siła działa na mnie jak dostaje taką kulką na strzelance a po jestem też ciekaw ile tej replice brakuje do statusu broni (bron uznawana przez prawo musi mieć energię 17J i większą)

a skąd się wzięło 0,5 tak z ciekawości?


(Airborn) #4

tego nie jesteś w stanie policzyć :wink: musiał byś znać prędkość końcową kulki, dodatkowo uwzględnić w jakim stopniu ubranie amortyzuje kulkę... zbyt dużo niewiadomych :wink:


(Alzajac1) #5

wiem wiem ;] doskonale rozumiem :slight_smile: w każdym razie jestem bardzo ciekaw jaką energię ma ta zabawka ;] a tak w ogóle możesz dać linka do jakiegoś przykładu z tym wzorem (fajnie by było jakby były tam przekształcenia tego wzoru) ;]

mi wyszło z twojego wzoru ~ 1J ^^