Jak obliczyć średnią w Excelu

Mam problem z obliczeniem średniej w Microsoft Excel, prawie go nie używam, żeby to lepiej przedstawić dołączam zdjęcie: excela.png

głównie chodzi mi o to aby od razu to policzyć tą sumę w jednej komórce (nie wiem czy te przecinki które to rozdzielają tak mają być) i aby to się w średniej obliczyło, bo nie chcę tak “po kolei” to wpisywać, z góry dzięki.

Albo wklejasz osobno wszystkie oceny w osobne komórki, w jednym polu wpisujesz =średnia( po czym je zaznaczasz klikasz enter

Albo piszesz funkcję, która dzieli ci komórkę na liczby wg oceny i liczy z nich średnią :slight_smile:

Wstawiaj oceny w osobne kolumny.

Dalej pójdzie samo. :smiley:

Beztytuup_hqashxe.png

komenda średnia tak jak ty dałeś nie działa

wszystko masz napisane jak zrobić po zaczęciu komendy czyli po wpisaniu =średnia(liczba1 ;-“średnik”,liczba2; itd)

czyli w twoim wypadku wyglądało by to tak

=średnia(5;4;4;4)

gotowe

a jeśli chcesz zrobić tak jak podałeś t nie pisz nawiasów(tych głównych te z działania zostaw i słowa średnia zcyli wyglądało by to tak

=(5+4+4+4)/4

Nie ma potrzebyć dodawać i dzielić. Funkcja średnia ma to do siebie, że ona sama sumuje i dzieli, tak więc wystarczy tylko podać zakres, czyli w pasek formuły wklepać:=ŚREDNIA(A1:B11) np. Tak samo np. z dodawaniem, nie trzeba pisać =Suma i po kolei w nawiasie podawać jakie liczby ma dodać, tylko wystarczy w nawiasie okrągłym podać zakres komórek.