Jak obniżyć programowo temperaturę gpu laptopa?


(Graveland69) #1

Mam program speedfan, ale nie wiem co tam powinienem zrobić, pokazuje mi temp. gpu w laptopie ok 70 st. C bez obciążenia co jest trochę za dużo moim zdaniem (nvidia go 7600). Może w panelu sterowania nvidii da się coś zrobić?


(Cyba91) #2

Speedfanem nic nie zdziałasz jak i żadnym innym programem bo są nic nie warte ,szczególnie na laptopie więc dałbym sobie z tym spokój.Laptopa na Twoim miejscu bym zaniósł do serwisu i powiedział o co chodzi.

PS. Speedfanem można kontrolować wiatraki i np zmniejszyć obroty jak wiatrak głośno chodzi,ale temperatury nie obniżysz.


(Technik Elektro) #3

może podkładka schładzająca coś da...


(Graveland69) #4

A za pomocą riva tuner nie obnize taktowania tej karty?

Serwis nic nie pomoże bo moj laptop jest wadliwy fabrycznie i wielu ludzi miało problemy z kartami na nim, po prostu wadliwe (za slabe) chłodzenie w tym modelu Amilo pi 1556 , FS umył ręce. Ogólnie ten model to bubel i nie polecam nikomu produktów Fuijitsu-Siemens.

Takie rozwiązanie mnie nie interesuje...


(Hitm3n) #5

technik_elektro - podkładka chłodząca to jest wg mnie przereklamowana. Komp grzeje się tak samo, jak wcześniej. Sprawdzałem CoreTemp32 do procka i ATi Tray Tools do grafy (procek w stresie - gry - ~70 st., grafa 60< do 73 max)


(Graveland69) #6

Obniżyłem taktowanie riva tunerem i na razie temp. wynosi 66 stopni, wcześniej dochodziła do 72. Kto wie, może to zadziała choć trochę.


(Technik Elektro) #7

zmniejszaj dla trybu 2d...

co do podkładek to miałem na myśli stojaczki z wiatrakami :-).