Jak oczyścić Win7 z pozostałości Visty?

Cześć,

mam laptop Toshiba L300-222 T4200 4GB 400GB GMA4500 VHP (na gwarancji) + 2 płyty DVD+R do odzyskiwania systemu Vista , które zrobiłam podczas instalacji Visty a klucz Visty jest na nalepce laptopa.

  • Uaktualniłam do Windows7 (x32 bit) z płytki Win VistaHmPrem - Win 7 HmPrm UPG Fulfill TOSHIBA i na niej na nalepce jest klucz .

Mam też druga płytkę Toshiba Upgrade DVD ze sterownikami do Win7.

  • w laptopie system jest na “C” a na “E” jest HDD Recovery.

Problem :

Laptop uruchamia się około 4 minuty, potem pracuje szybko.

Byłam w serwisie, nie ma wirusów, jest optymalnie skonfigurowany , powiedzieli, że system przy uruchomieniu zajmuje 80% CPU i powodem są pozostałości po Viscie i trzeba zainstalować czysty Windows7 - ale to kosztuje minimum 100 zł , dlatego chciałabym zrobić to sama i proszę o pomoc.

Nie zależy mi na zachowaniu żadnych plików bo wszystko przeniosłam na PC .

Nie wiem jaki klucz i kiedy wpisywać żeby nie było problemu i czy po zainstalowaniu będę miała dalej legalny Windows w kompie ?

Dziękuję :slight_smile:

  1. Wkładasz płytę Win VistaHmPrem - Win 7 HmPrm UPG Fulfill TOSHIBA do napędu.

  2. Uruchamiasz ponownie komputer.

  3. Uruchamiasz instalatora z płyty (nie włączaj Windows).

  4. Jeśli laptop nie startuje z płyty, to ustaw w BIOSie bootowanie z płyty i wróć do punktu 2giego.

  5. Instalujesz system z włożonej płytki.

  6. Proces instalacji banalny. Wbudowanym w instalator narzędziem formatujesz dysk twardy. Skoro masz płytkę z systemem, to recovery nie musisz zostawiać.

  7. System zainstalowany. Rozdzielczość trochę kiepska, ale to nie problem. Instalujesz sterowniki z płytki do Win7.

  8. Doinstalowujesz potrzebne programy i cieszysz się.

Dodane 25.06.2011 (So) 12:44

Ten klucz wpisujesz podczas instalacji.

Wszystko będzie legalne.

A nie ma czasem na dysku po instalacji 7 na Vistę folderu o nazwie “Windows old” ? To jest właśnie stary system

Nie, nie ma “windows old”.

Bardzo dziękuję za pomoc - właśnie zabieram się do pracy :), mam nadzieję, że z taką Instrukcją poradzę sobie :slight_smile: