Jak odbierać internet z laptopa przy użyciu kabla lan

Witam , podłączyłem laptopa (win xp sp3) z komputerem stacjonarnym (win7) kablem lan. Na laptopie mam karte wi fi przez którą się łącze z internetem zaś na stacjonarnym nie mam ;( i chciał bym się dowiedzieć jak udostępniać internet z laptopa na komputer stacjonarny przez kabel lan :wink: proszę o wytłumaczenie krok po kroku ponieważ jestem w tych sprawach zielony :slight_smile:

no internet raczej laptop odbiera od routera?

 

problem jest pc do routera podłączyć?

 

kable ethernet RJ45 są tanie.

A skąd wiesz czy u kolegi router jest fizycznie we względnym pobliżu stacjonarki? A może router jest daleko lub fizycznie kolega nie ma do niego dostępu?

 

A wracając do meritum to trzeba w laptopie w połączeniach sieciowych zrobić połączenie mostkowe między kartą wifi a kartą ethenet.

Do tego potrzebujesz kabel lan ale nie zwykły tylko krosowany, jak nie masz takiego i nigdy nie zarabiałeś kabli sieciowych to poproś kogoś kto się na tym zna i ma zaciskarkę do tych wtyczek np. w jakimś sklepie.

 

Krok po kroku to może nie napisze bo już XP tak nie pamiętam ale z grubsza to będzie tak: wchodzisz w połączenia sieciowe, zaznaczasz te dwa połączenia/karty sieciowe (wifi i lokalne) i w opcjach w menu prawego klawisza powinno być coś takiego jak połączenie mostkowe.

http://support.microsoft.com/kb/314066/pl